Devatenáctka na úvod nebude vzpomínat v dobrém, když padla v domácím prostředí s Meteorem Praha. Vyrovnaný zápas rozhodli hosté dvěma góly v poslední čtvrthodině, když překonali nového brankáře Benešova Štěpána Matouška.

Domácí začali dobře, trpělivě, soupeře nepouštěli do vážnějších akcí a sami byli před brankou Meteoru aktivní. Ve 25. minutě byl faulován v úniku Zahradníček a rozhodčí poprvé použil pravidlo dočasného vyloučení za žlutou kartu (faulující hráč je 10 minut mimo hru). Domácí výhody využili a Popelka je poslal do vedení.

„I když nám to paradoxně pomohlo, tak je to totální blbost. Zápas tak může být snadno ovlivnitelný rozhodčím a hráči se budou bát chodit důrazněji do soubojů, aby neoslabili mužstvo. Prostě nemám z toho dobrý pocit,“ vyjádřil se k novince kouč devatenáctky Benešova Petr Slepička. 

Poté hosté podnikali rychlé protiútoky, ale dobře hrající obrana Benešova v čele s Hamplem a Ratajem, akce zachytávala.

Od úvodu druhého dějství zvýšili Pražané aktivitu, ale i na druhé straně měli domácí šance, ale Popelka ani Štrajt gól nevstřelili. To se naopak podařilo hostům, kteří dvakrát z rychlých kontrů, výsledek otočili.

„Zápas jsme měli 70 minut ve vlastní režii. Dostali se zaslouženě do vedení, ovládali střed hřiště, kontrolovali míč i hru. Bohužel jsme měli větší touhu zápas rozhodnout druhým gólem než se soustředit na perfektní defenzivu,“ posteskl si kouč Benešova a byl smutný: „Všichni jsme zklamaní, protože jsme věřili, že zápas dovedeme k vítězství.“

U19: Benešov – Meteor Praha 1:2 (1:0), 29. Popelka – 72. Přibyl, 85. Vetešník.

Benešov: Matoušek – Baštýř, Rataj, Hampl, Dumský (83. Horák) – Srb, Lupač, Průcha, Štrajt (74. Mejdrech), Popelka – Zahradníček (62. Baariev).

TRENÉR FRANĚK HRÁČE PO PORÁŽCE NEHANIL

Osmnáctka Benešova v Novém Bydžově s Cidlinou prohrála, když se zápas odehrával především ve středu hřiště. Domácí hlavně míče nakopávali, Benešov se snažil kombinovat, ale chyběla mu větší kvalita v přechodové fázi. Největší šance neproměnili Sklenička a Baariev, na druhé straně se několikrát vyznamenal brankář Budil.

„Hráči zaslouží pochvalu za nasazení a týmový výkon, ale bohužel jsme o gól prohráli,“ nehanil své hráče po zápase trenér Michal Franěk a dodal, co je cílem mužstva: „Důležitější je, že se jednotlivci stále zlepšují, a zlepšovat budou, abychom je mohli z béčka dříve nebo později využít v ligovém áčku.“

U18: Cidlina – Benešov B 2:1 (1:0), 32. Döme, 76. Mokošín – 54. Makovec.

Benešov: Budil – Dvořák, Sklenička (46. Dufek), P. Bajkai, Řejha, Makovec, Baariev, Slepička (89. Čtrnáctý), Fišer, Mejdrech, Breburda (46. Roháč).

DVA GÓLY Z MNOHA ŠANCÍ STAČILY NA VÝHRU

O výhře sedmnáctky (jezdí na zápasy s devatenáctkou) Benešova nad Meteorem Praha rozhodli již v prvním poločase jasně lepší domácí, kteří kromě gólů Tomka a Mezsárose, ještě neproměnili řadu šancí. Po změně stran byly příležitosti na obou stranách, ale stav již nezměnil.

„Na první pohled to nevypadalo špatně, hlavně v prvním poločase jsme byli jasně lepší, a soupeře od řádného gólového přídělu ušetřili pouze svojí nepřesností v zakončení,“ řekl k utkání trenér Benešova Lukáš Plšek, ale výhru nepřeceňoval: „Máme ještě co zlepšovat, zejména v defenzívě děláme velké chyby, které by ve větší pohodě hrající soupeř, mohl snadno využít.“

U17: Benešov – Meteor Praha 2:0 (2:0), 20. Tomek, 25. Meszáros.

Benešov: Schummer – Hradecký, Kočí (79. Blažek), Smejkal (63. Smejkal), Vosáhlo, Meszáros, Černák, Dušek, Sklenička, Breburda, Tomek.

ŠESTNÁCTKU SPASIL V ZÁVĚRU MARTIN ZEMAN

Šestnáctka Benešova sice herně nezazářila, přesto v Novém Bydžově vyhrála. Nejprve zahodil Breburda penaltu, aby zápas rozhodl dvě minuty před koncem Zeman. „Hráli jsme dost špatně. Až po příchodu Sklendy (Sklenička) ke mně do útoku, jsme se zlepšili a podařilo se nám v závěru dát gól,“ dodal po utkání střelec jediného gólu Martin Zeman.

Trenér Václav Knížek byl po zápase s hráči spokojený. „Vítězství bylo zasloužené, hlavně vybojované a hráče musím za bojovnost pochválit. Neproměnili jsme tři gólové příležitosti a penaltu, přesto jsme dokázali dát vítězný gól,“ měl radost a podotkl: „Je vidět, že mužstvo šlo za vítězstvím až do konce zápasu, což je velice pozitivní pro další mistrovská utkání.“ 

U16: Cidlina – SK Benešov B 0:1 (0:0), 78. Zeman.

Benešov: Vladyka (56. Bára) – Blažek, Brejla, Černák, Zeman, Roháč, Síkora, Breburda, Čtrnáctý (61. Sklenička), Dufek, Bajkai (41. Paulus).