Ve druhé nejvyšší soutěži v České republice skončila Vlašim na osmém místě, a tak pod Blaníkem vládla spokojenost a již se ve čtvrtek začne pod vedením trenéra Martina Haška připravovat na nový ročník.

V Benešově se zachránila ČFL, která se od podzimu začne u Konopiště hrát třetí rok za sebou, ale již pod novým trenérem. Kouč Luboš Zákostelský, se dohodl s vedením o ukončení vzájemné spolupráce. „S prezidentem klubu panem Sládkem jsem se dohodl, že nebudu pokračovat," dodal k odchodu Zákostelský, jenž za tři roky v Benešově dostal tým z divize do ČFL a tu dvakrát udržel. Novým trenérem třetiligového týmu bude s největší pravděpodobností Kamil Kulhavý, jenž naposledy vedl v Benešově mladší dorost U17 a U16.

SPOJENÍ POŘÍČÍ S BENEŠOVEM VYŠLO

Nováček z Poříčí nad Sázavou se v krajském přeboru nechoval jako nový tým a skončil na čtvrtém místě s 54 body. Mužstvu, které vstupovalo do soutěže jako nejhorší ze sedmi nováčků (postupovalo ze čtvrté pozice v I. A třídě) se podařilo skloubit zkušenost s mládím, které dorazilo z Benešova. Dvacetiletí hráči, jenž naposledy nastupovali v ligovém dorostu, dostali důvěru, kterou splatili, nabrali zkušenosti a hlavně Vosáhlo, Vacek a Balata by je měli využít od nové sezony ve třetiligovém týmu. Vždyť nastupovat vedle Křivohlavého, Jíši, Havlíčka, Peroutky, Pohorského, Páva, Trpišovského, Tlamichy nebo Kumšty, kteří mají už něco odkopáno, je pro ně velkou devízou do budoucnosti. Navíc Jírů, pokud by se více věnoval fotbalu, by dosáhl víc a posun doznali i Svoboda a Janků. Proto spolupráce Benešova s Poříčím přinesla své ovoce a bude pokračovat. Jediným mínusem týmu byla novinka, pokutové kopy po remízových zápasech – ty tým vyhrál jen jednou z jedenácti pokusů.

V NESPEKÁCH I VOTICÍCH JSOU SPOKOJENÍ

V I. A třídě byly dva týmy Benešovska. Votice, jenž byly po podzimu na osmé příčce, skončily nakonec páté, což trenéra Martina Bártu muselo uspokojit. Z podzimního kádru totiž přišel o zkušené hráče Bareše, Viskupa, Čupra a Komárek se zranil. Tým doplnili dorostenci, kteří se v soutěži dobře otrkali a získali zkušenosti do dalších ročníků. Votice táhl i střelecky Marek Štork, autor 15 gólů i Matěj Voráček (11) a mladý Marek Slunečko se také neztratil (8 branek).

V Nespekách jsou také spokojeni. Po podzimu byli desátí, po sezoně devátí, bez sestupových starostí. „S umístěním, body (42) a výkony mužstva v sezoně jsem vcelku spokojený," má jasno trenér Václav Knížek, který měl na jaře neustálé problémy se zdravotním stavem hráčů.

KONDRAC JE NA ČEKAČCE

Nejvíce zahuštěná benešovskými celky byla I. A třída. Tam bojovalo osm týmů ve skupině D a jeden v éčku. Po podzimu byly dva Divišov a Sedlec-Prčice, kandidáty na postup. Jarní část vyšla jen Divišovu, který se po dvou letech v I. B třídě, podívá do I. A třídy. „Dosáhli jsme vysněného cíle," říká trenér Roman Sedlařík, jenž stojí za úspěchy týmu a stoper Tomáš Macháček dodává: „Už se na I. A třídu těšíme, jsme nadšení a bude to pro nás nová zkušenost." Naopak v Sedlci-Prčici, který měl parádně našlápnuto, se na jaře hrubě v mistrovských zápasech nedařilo a nakonec skončil třetí. Ve středočeském AGRO CS poháru ale došel až do finále.

Teplýšovice skončily čtvrté. „Jsem spokojený. Jarní část byla vynikající, když jsme z třinácti zápasů prohráli v základní hrací době jen dva," raduje se kouč Petr Chomát. Týnec nad Sázavou skončil pátý a od nové sezony ho povede místo Radka Skály, Miroslav Bubeník.

Zbytek celků (5) hrál do poslední chvíle o záchranu. Nováček z Jankova, hlavně díky nadšení, uhrál devátý flek, Miřetice skončily jedenácté, jen díky domácímu hřišti, kde získaly všech 29 bodů. Venku nic, přesto jim to stačilo. Dvanáctá Kondrac, třináctý Struhařov a zoufalé Zdislavice (jen 9 bodů a mění trenéra) sestupují. Kondrac, jako nejhorší tým z pěti skupin na dvanácté pozici, je ale na čekačce. Pokud nebude chtít nikdo postoupit z okresu na Rakovnicku, udrží se v I. B třídě. Musí ale počkat do červencového losování. "„Pokud opravdu sestoupíme, tak se chceme v další sezóně vrátit tam, kam patříme, to je do I. B třídy," má jasný cíl manažer Kondrace Jiří Janouš mladší, jenž tým na podzim vedl jako trenér.