ZDISLAVICE – MIŘETICE 2:1

Zdislavicím začátek místního derby vyšel snově. Ve dvacáté vteřině „namazal" P. Čáp míč Hamalčíkovi a ten otevřel skóre. V 10. minutě přidal druhý domácí gól pěknou střelou zpoza šestnáctky Psota. Miřetice se snažily snížit, ale všechny střely šly vedle nebo je pochytal Klenot.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Miřeticím se vydařilo střídání, když Vondráček dokázal z dorážky snížit. V závěru už žádná akce gólem neskončila, a tak se Zdislavice rozloučily s krajskou soutěží výhrou, naopak Miřetice ani v posledním zápase neuhrály na hřišti soupeřů ani bod, přesto se zachránily.

„Vyhráli jsme první a poslední zápas v soutěži," dodal trpce po výhře v derby zastupující trenér Zdislavic Miloš Král a zhodnotil zápas: „V prvním poločase jsme byli hlavně na začátku lepší a mohli jsme vést klidně 4:0. Ve druhém poločase začali být Miřetičtí lepší a my jsme se začali bát o výsledek. Vepředu jsme nedokázali podržet balón a couvli jsme dozadu. Hosté snížili, a pokud by se hrálo o deset minut dýl, tak jsme prohráli. Miloš Král u týmu skončil. „Už jsem na to neměl nervy a chci si odpočinout. Před zápasem jsme poděkovali Františku Heřmánkovi a Františku Müllerovi, kteří u nás jedenáct let trénovali. Od nové sezony v okresním přeboru povedou mužstvo trenéři Dušan Krása s asistentem Tomášem Srbem."

„Nezachytili jsme začátek a dostali dva góly. Ve druhé půlce jsme měli sice tlak, ale kromě snížení byl platonický," povzdechl si po derby asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek a dodal: „Jsem rád, že už sezona skončila. Do nové potřebujeme sehnat pořádného útočníka a začít být nebezpeční i na hřištích soupeřů, vždyť je ostuda, že jsme neudělali venku ani bod."

Branky: 1. Hamalčík, 10. Psota – 79. Vondráček. Rozhodčí: Zoufalý. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0.

Zdislavice: Klenot – Novák, Bárta, Páv, D. Jankovský – Moch, Müller, Psota, Pecháček – Hamalčík, Balek (89. Hrazdíra).

Miřetice: Novák – Jantač, P. Čáp, K. Čáp, Macko – Přitasil, Filip, Turek, Jandák (75. Vondráček) – Staněk (46. T. Korejtko), Moudrý (76. Lalouček).

PETR NAŇÁK