BENEŠOV – DOBROVICE 1:2

V prvním poločase byli silnější a šikovnější na míči hosté, jejichž hru režíroval Kotyza, bývalý hráč Viktorie Žižkov a Bohemians 1905. Do šancí je ale benešovská obrana zpočátku nepouštěla. Až ve 25. minutě si po centru zpracoval míč na prsa Just a ze sedmi metrů z voleje vypálil, jenže brankář Štěpánek předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil na roh. Domácí, do té doby zahrozili jen Balatou, jenž nejprve mířil vedle a podruhé jeho projektil lapil Dědek.

První gólový moment přišel ve 36. minutě, když na centr Rudolfa z pravé strany Štěpánek nedosáhl a vysoký Bernát donesl balón prsama do benešovské branky. V závěru poločasu ještě nebezpečně hlavičkoval Just těsně nad domácí svatyni.

Druhé dějství začali domácí aktivněji, přitlačili soupeře na jeho polovinu, ale Rejhon z dobré pozice z hranice šestnáctky pálil vysoko nad a Balata hlavičkoval po centru Kučaby v záklonu z malého vápna také nad. Na druhé straně hostující Kotyza dvakrát zamířil po brejcích těsně vedle.

Závěr zápasu byl na infarkt. V 86. minutě zachytil brankář Dědek míč do rukou a místo vykopnutí si ho položil na zem, jenže zapomněl, že za ní stojí Kučaba, jenž mu balón vypíchl, a gólman ho fauloval. Penalta! Na ní se z Benešova nikomu nechtělo. Míč si tak vzal zkušený Laštovka, vystřelil, gólman míč vyrazil do tyče a od ní doputoval těsně za brankovou čáru – 1:1. Domácí si oddechli a schylovalo se k penaltám. Jenže ty odmítla benešovská obrana, která zaváhala při dlouhém odkopu, čehož využil Sodoma a po sóle nedal Štěpánkovi šanci.

„Je to nehorázné, co dokážeme udělat během chvíle. Nevím, jestli někdo křičel pusť nebo hraj, ale to je katastrofa, co dokážeme vyprodukovat, zuřil po fatální chybě trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Domácí zmar mohl dokonat Boček, ale Štěpánek míč sóle vyrazil na roh. Před jeho zahráním hlavní rozhodčí zápas ukončil.

„Všichni viděli, že kvalita byla na straně Dobrovice a my jsme jen bojovností mohli balón dotlačit do sítě, což se nám nakonec podařilo, ale takovou chybu v závěru nemůžeme udělat. Hráči se uráží. Místo, aby byli trochu kritičtí, a měli by podávat lepší výkony, tak jsou schopní si nechat dát gól v poslední minutě v zápase, ze kterého může být remíza," byl zklamaný kouč Benešova.

Branky: 86. Laštovka (z PK) – 36. Bernát, 89. Sodoma. Rozhodčí: Rejžek. ŽK: Štěpánek (B). Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Benešov: Štěpánek – Preisler, Zákostelský, Štancl, Večera (79. Braný) – Laštovka, Skopec – Rejhon (65. Vrňák), Čapek, Balata (77. Svoboda) – Šíma (54. Kučaba).