POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – REJŠICE 2:2 PK 5:6

Zápas začal pro domácí parádně, když po signálu z rohu posadil míč Jíša na hlavu Vernera – 1:0. Poté se diváci moc krásy nedočkali, hrála se spíše nakopávaná plná soubojů, přesto hosté otočili vývoj Bělíkem. Tento player trénuje v Mladé Boleslavi malý potěr a za Rejšice toho moc neodehrál. V Poříčí ale nastoupil, potrestal špatný odkop brankáře Tlamichy střelou z 25 metrů do prázdné branky a následně provedl precizně trestný kop přes zeď na stranu gólmana. Domácí byli opařeni, ale do poločasu vyrovnali, když nejprve trestný kop Vosáhla vykopl nohou gólman, aby poříčský obránce proměnil nepřímý kop po malé domů hostů – 2:2. V závěru poločasu mohl dostat domácí do vedení Páv, ale jeho bodlo skončilo vedle.

Po změně stran ubylo ještě více fotbalovosti, přesto mohly oba týmy dvakrát pohnout skórem. Jenže z malého vápna našel Verner náruč brankáře a Melichar sám před gólmanem zamířil vedle. Na druhé straně prověřil Tlamichu Bělík a Kopecký po rohu přestřelil branku z malého vápna.

A tak se šlo do penalt, které rozřešila až sedmá série, ve které hostující Kopecký proměnil a domácí Hašek zamířil do břevna. Proto si Rejšice odvezly druhý bod a domácí nezlomili penaltové prokletí.

„Čekal jsem, že bude chtít soupeř hrát fotbal, ale to se nestalo a jelikož jsme se nakopávané přizpůsobili, fotbal za moc nestál. Rychle jsme se sice dostali do vedení, ale poté jsme po zbytečné chybě dostali soupeře do hry, který dokonce skóre otočil. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat, ve druhé půli už to byl jen boj, který jsme v závěru nezlomili na svou stranu a penalty jsou naší noční můrou,“ povzdechl si po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček, jenž dodal: „Teď se musíme dobře připravit na čtvrteční prestižní derby s Nespeky. Doufám, že už budu mít kompletní kádr a kluci nechají na hřišti všechno, protože to bude, jako vždy, boj.“  

Branky: 2. Verner, 37. Vosáhlo – 19. a 27. Bělík. Rozhodčí: P. Glogar. ŽK: Fingerhut, Kučera, Maňas (všichni Rejšice). Poločas: 2:2.

Poříčí: Tlamicha – Melichar, Vacek, Křivohlavý, Vosáhlo – Peroutka (36. Jírů) – Jíša, P. Pohorský (65. Rejhon), Verner, T. Říha (82. Hašek) – Páv.