CHOTÝŠANY – KONDRAC  3:2

Okresní derby začalo náporem hostí, kteří si mysleli, že po letní kanonádě 13:0 to půjde stejně, a tak průnik Pavlíčka skončil střelou těsně vedle. Domácí kontrovali centrem Pazdery, se kterým si Císař v pohodě poradil. Poté hosté udělali chybu při odkopu v obraně a lob Červeňáka skončil těsně vedle branky.

V 9. minutě udeřila poprvé Kondrac, když po chybě ve středu pole pronikl zprava Pavlíček a křížnou střelou propálil Keseliho. Vzápětí ale  Beránek prostrčil míč na Červeňáka, který ranou na zadní tyč vyrovnal. Následně se hra přesunula do středu hřiště, příležitosti Petrů a Červeňáka zůstaly nevyužity. Ve 22. minutě ale nacentroval Pavelka a hosty atakovaný Průcha uklidil míč do vlastní sítě – 1:2. Vedení hostů opět netrvalo dlouho. V 28. minutě si míč po dlouhém autu Průcha zpracoval Beránek a z otočky prostřelil Císaře.

Po přestávce získali hosté převahu, domácí se soustředili na obranu a na rychlé protiútoky. Kondračtí byli nebezpečnější, ale jejich střely končily vedle branky nebo v Keseliho náručí. Když už zápas směřoval k remíze, poslal  Povolný křížnou přihrávku  na Žarneckého, jehož centr k překvapení všech skončil za zády brankáře Císaře, a tak domácí slavili výhru.

Kouč Chotýšan Pavel Stojan měl po zápase radost. „ Zápasu by asi slušela remíza, ale my jsme šli výhře naproti, více jsme chtěli a dřeli na hranici sebeobětování. V prvním poločase jsme dvakrát stačili rychle zareagovat na góly Kondrace a ještě jsme měli tři dobré šance. Ve druhém poločase se hrálo od vápna k vápnu, bez šancí a nikdo nechtěl udělat chybu. V závěru nás Kondrac trochu tlačila, ale my jsme udělali brejk, sedmnáctiletý Žarnecki chtěl centrovat , míč mu přejel přes nárt a přehodil šťastně Císaře. Bod bychom brali, ale tři jsou samozřejmě lepší. S příchodem Aleše Doležala se nám zlepšila práce obrany, což je základ úspěchu."

Trenér Kondrace Jiří Janouš mladší po derby zuřil. „Jsem naštvaný na nejvyšší míru, a to je publikovatelná verze mých pocitů. Dvakrát vedeme, dvakrát si necháme dát ihned vyrovnávací branku a v závěru, kdy chceme strhnout vedení na svou stranu, dají domácí branku po střele, které nebyla střelou, ale nepovedeným centrem," a pokračoval: „Jeli jsme do Chotýšan pro body, ale první poločas vypadal jako pouťový fotbálek. Chybělo nám hlavně nasazení. Ve druhém poločase jsme sice měli výraznější herní převahu, ale bez důrazu v pokutovém území je nám platná, jak mrtvému zimník. Hráči si musí uvědomit, že za umělecký dojem nebo držení míče se body nerozdávají. Pokud takto budeme pokračovat, budeme mít problémy. Přesto doufám, že hráči začnou konečně předvádět výkony na které mají a začneme sbírat body."

Branky: Červeňák, Beránek, Žarnecki - Pavlíček, vlastní. Rozhodčí: Jeništa. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 2:2.

Chotýšany: Keseli – Pazdera, Doležal, Khandl, Povolný – Lukáč, Žovinec, Průcha, Říha (Hanibal), Beránek (Žarnecki), Červeňák. Kondrac: Císař – Pohorský, Linhart, M. Kubín, Nedvěd – Sedláček, Pavelka, T. Kubín, Pavlíček – Vítovský, Petrů (35. Houdek).

MIROSLAV PALEČEK