Zimní příprava měla u Konopiště tradiční scénář, ve kterém trenéři Zákostelský a Slepička (kouč B týmu) rozdělují hráče jen na přípravné zápasy, jinak trénují dohromady. „To, co bylo naplánováno, jsme odtrénovali, i když do toho hodně zasahovaly nemoci, hlavně chřipková epidemie a některá zranění. Nejvíc toho prošel Martin Jíša, jenž byl na začátku zraněný a poté měl dvakrát chřipku, k němu se přidal Luboš Braný, který laboruje se zánětem achilovky," posteskl si kouč Benešova a poznamenal: „Ti co absolvovali všechno, tak budou dobře připravení, zbytek musí zvýšeným úsilím manko v následujících dnech dohnat.

Benešov sehrál přípravná utkání (Benešov B 6:3, Hořovicko 2:2, Vlašim 2:3, Milevsko 4:0, Libiš 2:1) a turnaj Cobra cup na Vyšehradě, na kterém vyhrál skupinu (Králův Dvůr 2:4, Sparta Praha U19 3:1, Vyšehrad 3:2, Horní Měcholupy 2:1). „Na Vyšehradě se hrálo na dobré umělce a kromě prohry s Královým Dvorem, jsme zbytek zápasů vyhráli," byl spokojený s výsledky v přípravě benešovský kouč, jenž zapojil do tréninků a zápasů i dorostence: „Představu se nám úplně nepodařilo naplnit, protože hráčům do toho někdy něco přišlo (nemoc, škola). Nejvíce se zapojili Cettl, Vlasák, Vacek a Vosáhlo a bylo by dobré, pokud by mohli s námi trénovat dál, ale mají rozehranou svoji soutěž, tak uvidíme. Byl bych však rád, kdyby přišli i během sezony, protože vždy do tréninku přinesli oživení svým elánem a dravostí."

Benešov je také farmou Dukly Praha a jejich spolupráce bude i na jaře pokračovat. „Bude to fungovat stejně jako na podzim, jinak to ani nejde. Vždy se budeme s Lubošem Kozlem domlouvat, kdo nám přijde pomoct. Takže naše sestava a kádr na zápasy budou vypadat podle možností Dukly, a našem zdravotním stavu hráčů," podotkl Zákostelský, jenž asi vyřešil i post brankáře po odchodu Pavla Capoucha do Sedlčan: „Tetour je po operaci menisku a určitě do prvních zápasů nebude, a tak si musíme poradit s našimi brankáři. Honza Stareček chytal pravidelně celou zimu, herní praxi získal a věřím, že se s tím popere."

Novou tvář v Benešově nenajdete a kromě Pavla Capoucha odešel ještě Lukáš Zoubek do Rakouska.

První jarní zápas hraje Benešov v neděli od 14:30 v Čáslavi, kde dříve Luboš Zákostelský působil. „Informace o soupeřích si skládám stejně jako každý jiný trenér. My se ale budeme chtít prosadit svým stylem, ale také záleží, jaké hráče budeme mít k dispozici," řekl kouč, jenž bude s týmem připraven, jak na umělou, tak přírodní trávu.