„Je to pro mě zatím vrchol kariéry a hrozně se těším,“ dodal před odjezdem osmadvacetiletý obránce, který studuje zemědělskou vysokou školu a bude první dva mistrovské zápasy diviznímu Benešovu chybět, což mu ale v tomto případě nevadí.

Jak se dostal divizní fotbalista Benešova na Letní univerziádu, na které nastupují hráči, kteří studují vysoké školy?

Nejprve poslal klub přihlášku. Následovaly dvě soustředění v Nymburku, na kterých se ze čtyřiačtyřiceti hráčů vybírala devatenáctka, která pojede do Číny a do té jsem se dostal.

Je to pro vás dosavadní vrchol fotbalové kariéry?

Určitě. Je to svým způsobem reprezentace republiky, i když ne ta fotbalově nejvyšší. Pro mě ale v současné době je to vrchol a hrozně se těším.

Místopředseda klubu SK Benešov a zároveň trenér B mužstva Miloslav Brožek se zúčastnil dvou Letních univerziád ve fotbale v japonské Fukuoce (1995) a v italském Palermu (1997). Ptal jste se ho na jeho zkušenosti z těchto akcí?

Ne, nechám se překvapit. Bude to asi ještě mohutnější, než to bylo v dřívějších letech i jinde. Číňani jsou takový blázni a budou chtít určitě udělat velkou akci. Viděl jsem stadiony jaké kvůli univerziádě postavili a je to bomba.

Víte kolik spoluhráčů z devatenáctky nominovaných již na Letní univerziádě bylo?

Asi dva nebo tři byli před dvěma lety v Bělehradě a vypadli ve čtvrtfinále s Itálií. Základní informace jak hráli nám říkali, ale jak akce probíhala, jsem se neptal.

Znáte se s některými spoluhráči nebo se budete teprve na akci poznávat?

S nikým se osobně neznám.

Kdy odlétáte do Číny? (Pozn. Rozhovor byl dělám před odjezdem)?

V pondělí odlétáme a budete tam asi patnáct dní.

Nebojíte se cestovat letadlem a jak dlouho cesta trvá?

Nebojím a poletíme asi čtrnáct hodin, což bude asi dost úmorné.

Z devatenáctky nominovaných jste nejstarší......

Vím to. Jsem už na hranici nominace, která je na osmadvaceti letech (pozn. posledním nominovaným může být letos ročník 1983). Hráčsky je ale devadesát procent hráčů zkušenějších, většina hraje druhou a třetí ligu, jeden dokonce první.

Vycítil jste na soustředěních jestli s Vámi trenér počítá do základní sestavy?

Na druhém soustředění jsme hráli zápasy a trenér Plachý říkal, že se mnou počítá do základu. Hrát se bude ale ob den, takže to bude náročné na fyzičku a sestava se asi bude točit, aby si zahrál každý.

Na jaký post budete připraven?

Jako pravý obránce, kde není taková velká konkurence, ale může tam trenér poslat i krajní záložníky. Jinak například na postech stoperů jsou čtyři kluci kvalitní. (pozn. například vlašimský Marek Nešpor).

Na koho narazíte ve skupině?

V základní skupině máme Itálii, Uruguay a Thajsko. První zápas hrajeme hned úvodní den univerziády v pátek 12. srpna, ale nevím s kým, nikde jsem to nenašel, a tak se nechám překvapit.

S jakým cílem odjíždíte?

Samozřejmě chceme uspět co nejlépe, ale uvidíme jakým stylem a jak silná budou ostatní mužstva.