BENEŠOV – TÁBORSKO B 1:1 PK 4:2

Domácí začali velice aktivně a v první půlhodině si vypracovali několik šancí, ale Žák z malého vápna po rohu a hlavičce Zákostelského hlavičkoval nad, hlavičku Kovala po centru Žáka vyrazil brankář Bojčuk a Preislerova rána jen těsně minula horní roh branky. Ve 28. minutě nejprve Bojčuk vyrazil technickou střelu Skopce, aby akce pokračovala, Vrňák nastřelil míč na malé vápno, kde byl všudybyl Žák a poslal míč do sítě – 1:0. Hosté sice dobře kombinovali, ale Tetoura vyzkoušel jen z dálky Froněk.

V úvodu druhé půle pálil Skopec z úhlu vedle hostující branky, aby v 53. minutě měli Táborští první velkou šanci, ale Dordiče z malého vápna vychytal i s pomocí břevna Tetour. Následovala střela Žáka z malého vápna vedle. Po hodině hry mohli domácí rozhodnout, ale po faulu na Kovala chytil Žákovi penaltu Bojčuk. A tak přišel trest, když si na centr Nohavy naskočil Stoszek a hlavičkou vyrovnal. Do konce měly oba týmy šance, ale Braný, Faouzi ani na druhé straně Nešický a Stoszek penalty neodvrátili. První dvě série hráči proměnili, ve třetí oba selhali, ve čtvrté vychytal Froňka Tetour a razítko na výhru Benešova dal Žák.

„Ztratili jsme bod, protože jsme utkání měli na šance jednoznačně pod kontrolou a měli přidat druhý, třetí nebo čtvrtý gól. Šance jsou ale zajímavé jen pro diváky, počítají se jen míče v síti, které znamenají góly. Naštěstí jsme na penalty vybojovali druhý bod. Je škoda, že jsme penaltu nedali již ve hře, protože to by asi rozhodlo," povzdechl si kouč Benešova Luboš Zákostelský a dodal: „Hráči konečně pochopili, jakým způsobem je třeba hrát. Jedou na doraz a krev, což jim přináší úspěch. Chci, aby v tom pokračovali. Škoda jen zranění kolen, snad to nebude u obou hráčů nic vážného."

Branky: 28. Žák – 71. Stoszek. Rozhodčí: Teuber. ŽK: Preisler, Čapek, Skopec, Vrňák – Dordič, Bojčuk. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Benešov: Tetour – Vrňák, Braný, Zákostelský (82. Večera), Preisler – Laštovka, Skopec – Koval (88. Faouzi), Žák, Čapek – Kučaba (73. Svoboda).