ŽÁCI U15

Sparta Praha – Graffin Vlašim 4:0

Od prvních minut zápasu byla Sparta lepším týmem, vytvořila si trvalou převahu, ale do zakončení se prakticky nedostala. První střelu na branku vyslali domácí až ve 27. minutě. Ani Vlašimští se do zakončení nedostávali často, přesto mohli jít do vedení, když se ve 26. minutě uvolnil na hranici šestnáctky Jeništa, ale jeho střela těsně minula branku Sparty.

Ve druhé půli pokračovali domácí v náporu a při několika šancích se vyznamenal vlašimský gólman Kabát. Sparťanům se podařilo zlomit odpor Vlašimi až v 55. minutě, kdy se po centru z levé strany a pohotovém zakončení ujali vedení 1:0. Vzápětí přidala Sparta druhou branku. V 57. minutě mohl snížit po centru Srba Pavouček, ale jeho pohotová střela z první šla metr nad levý roh branky. V závěrečných pěti minutách se ještě dvakrát prosadili domácí a upravili na konečných 4:0.

Poločas: 0:0.

Vlašim: Kabát – Janák, V. Přitasil, M. Přitasil, Filip - J. Vlk, Srb, Jeništa, Vl. Vlk - Pavouček, Linhart. Střídali: Lakatos, Babka.

Jindřichův Hradec – SK Benešov 0:1

Zápas rozhodl již v 6. minutě Král dorážkou na zadní tyči po akci Křemena. Poté měli hosté sice více ze hry, ale bez větších šancí (kromě sóla Melichara, které zakončil ve druhé půli do brankáře). Přesto to fotbalovějšímu, ale málo důraznému Benešovu, proti poslednímu celky tabulky na výhru stačilo.

Branka: 6. Král. Rozhodčí: Janíček. Poločas: 0:1.

Benešov: Šach – Petrášek, Hašek, Havelka, Konopiský – Šifra, Balata, Křemen, Král – Janků, Křemen. Střídali: Černík, Melichar, Hýbek, Kopecký, Kobler, Pohunek.

Benešov je po podzimní části na desátém místě s 13 body, Vlašim na 13. příčce s pěti body.

ŽÁCI U14

Jindřichův Hradec – SK Benešov 1:7

Úvod zápasu benešovští mladíci zaspali, ve většině případů byli u míčů později, čehož domácí využili a v 11. minutě šli do vedení po kolmici za obranu a následnou střelou – 1:0. Hosty branka neprobrala, i když se Vondrák dostal sám před brankáře, ale trefil jen jeho nohy. Domácí totiž vzápětí opět zahrozili, když první příležitost brankář Šimáček vyrazil a z dorážky zamířil hradecký hráč vedle.

Až 24. minuta hosty probudila, když po dlouhém a vysokém nákopu Rozsypala chyboval domácí brankář a dobíhající Janovský byl faulován před prázdnou brankou obráncem. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou Srb proměnil – 1:1. A jak bývá zvykem, branka benešovské hráče nabudila a hlavně důležitý článek mužstva, střední záložník Lukáš Rozsypal, začal fungovat. Připravoval šance, střílel a hlavně jeho zásluhou byl poločasový stav 1:4. Druhý gól Benešova totiž vstřelil z dvaceti metrů sám, před třetí brankou udělal průnik, střelu vyrazil gólman před Rataje, který pohodlně skóroval. Těsně před poločasem vyslal krásně do úniku kanonýra Rataje, který po sóle obešel i brankáře a uklidil míč do sítě.

Po přestávce pokračovala kvalitní, kombinační hra hostů a domácí již byli smířeni s porážkou. V 41. minutě prodloužil hlavou Melichar míč po trestném kopu Krámka na Říhu, který přistrčil balón Ratajovi, a ten střelou k tyči dovršil hattrick – 1:5. Šestý gól Benešova přidal ranou z dvaceti metrů pod břevno Rozsypal. Účet zápasu uzavřel v 55. minutě z pohodlné dorážky, svým 25 gólem v sezoně Michal Rataj, po kombinaci Rozsypala s Melicharem – 1:7. Domácí zahrozili za celý poločas jen jednou, ale brankář Šimáček ošemetnou situaci vyřešil.

Branky Benešova: 33., 35., 41. a 55. Rataj, 26. a 50. Rozsypal, 24. Srb (z PK). Rozhodčí: Janíček. ŽK: 1:0. Poločas: 1:4.

Benešov: Šimáček (50. Houzar) – Cmunt, Dvořák, Krámek, Srb – Holada (36. Melichar), Rozsypal, Pohorský, Vondrák (46. Tomíček) – Rataj, Janovský (36. Říha).

Sparta Praha – Graffin Vlašim 10:1

Zápas se stal jasnou záležitostí lídra tabulky, Vlašim snížili na začátku druhého poločasu, za stavu 4:0, Budilem.

Branka Vlašimi: Budil. Poločas: 4:0.

Vlašim: Kabát (36. Šonský) - Hlinský, Toupal, Brýl, Vesecký – Vavro, Novotný, Linhart, Zamrzla – Kříž, Budil. Střídali: Mišoň, Jeništa, Šmejkal, Svoboda, Sedláček.

Benešov je po podzimní části na 7. místě s 21 body, Vlašim jen na poslední 14. příčce se dvěma body.