Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Benešovští mladší žáci nastříleli za podzim více jak sto gólů

Benešovsko – Poslední podzimní kolo uzavřelo krajský fotbalový přebor žáků a okresním týmům Benešova v Čelákovicích a Vlašimi doma s Kunicemi se jako tradičně podařilo ukořistit plný počet bodů.

18.11.2010

Ilustrační fotoFoto: Denik/Pavel Šimáček

STARŠÍ ŽÁCI

Čelákovice – SK Benešov 1:2

Domácí hned v úvodu překvapili hostující obranu a Baláž z malého vápna otevřel skóre. Vzápětí rychlý domácí útočník neproměnil sólo. Poté se hosté srovnali, vytvořili si tlak, ale jen dvakrát nastřelili konstrukci branky (hlavou Stanka a Balata) a Hroch neproměnil sólo.

Po přestávce pokračoval tlak Benešova, který nakonec korunoval dvěma góly Fiala.

Branky: Baláž – Fiala 2. Rozhodčí: Voldán. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Hrbek – Zach, Hašek, Cvrček, Jírů – Kohoutek, Stanka, Balata, Maršoun – Fiala, Hroch. Střídali: Vycpálek, Kulhavý, Křemen.

Graffin Vlašim – Kunice 4:2

Z důvodu podmáčeného terénu v Kunicích bylo utkání přeloženo do Vlašimi. Zápas na menším hřišti s umělým povrchem byl spíš bojem a pohledných kombinačních akcí bylo jako šafránu. Domácí se ujali vedení již po 20 vteřinách hry, když důrazný Vlasák donutil chybovat obranu hostí a střelou z dvaceti metrů překonal brankáře. Poté se hra většinou odbývala mezi oběma šestnáctkami a náznaky šancí likvidovaly obrany s brankáři. Největší příležitost spálil Vlasák, který se dostal za obranu hostí, ale gólman nepřekonal.

Druhá půle začala, stejně jako první, rychlým gólem Vlašimi. Již ve 36. minutě po hezké kombinační akci přihrál Bílý Vlasákovi, který bezpečně proměnil – 2:0. Za pět minut zkompletoval Vlasák hattrick po přihrávce Filipa. Hosté zahrozili několikrát ze standardních situací a v 55. minutě snížili ze závaru po rohovém kopu. V 59. minutě se uvolnil na hranici velkého vápna domácí Jeništa, ale jeho prudkou střelu zastavilo břevno. O chvíli později hosté snížili na 3:2 po chybě domácí obrany. Vzápětí však vrátil dvougólové vedení Vlašimi Bílý po přihrávce Vlasáka a uzavřel na konečných 4:2.

Branky Vlašimi: Vlasák 3, Bílý. Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Gabriel – Zvára, Šanda, Švec, Filip – Srb, Přitasil, Cettl, Bílý – Vlasák, Jeništa. Střídal: Pavouček.

MLADŠÍ ŽÁCI

Graffin Vlašim – Kunice 5:0

Kunice byly pod neustálým tlakem a za celý zápas vážně neohrozily vlašimskou branku. Naopak domácí zahodili spoustu vyložených šancí (Dušek, Motyčka, Novotný, Linhart, Kříž). První branku vstřelil po kombinaci s Křížem Linhart z malého vápna. Druhý gól vsítil Kříž po prostrčení míče Duškem.

Druhý poločas začali domácí drtivým náporem a v rozmezí šesti minut vstřelili tři branky. Nejprve Novotný hlavou po rohovém kopu, poté Větrovský střelou z šestnáctky po odraženém míči a pátý gól přidal Vavro, když míč vyražený brankářem usměrnil do brány. Po vystřídání ve vlašimských dresech se hra trochu vyrovnala, ale výborně fungující obrana nedovolila Kunickým vystřelit na bránu. Domácí mohli ještě skóre navýšit, ale hlavně Motyčka neměl svůj den a třikrát sám před brankářem zklamal.

Vlašimští mladší žáci skončili po podzimní části na třetím místě.

Branky: 12. Linhart, 20. Kříž, 34. Novotný, 37. Větrovský, 39. Vavro. Poločas: 2:0.

Graffin Vlašim: Kabát (31. Štecher) - Toupal, Krunert, Brýl, Vesecký – Vavro, Větrovský, Linhart, Novotný – Kříž, Dušek. Střídali: Jelínek, Zvára, Motyčka, Němec.

Čelákovice – SK Benešov 0:10

Mladší žáci Benešova do zápasu vstupovali s cílem vsítit osm branek a mít tak na kontě sto vstřelených branek za půl sezony. To se nejen povedlo, hosté dokonce svůj plán překročili o dvě branky.

Od začátku měli benešovští mladíci stálou převahu a domácí za celý zápas nevystřelili na branku. Skóre otevřel v 5. minutě Nikrmajer po průniku a střele z úhlu. Zvýšení benešovského náskoku měl v 9. minutě na svědomí nejlepší střelec Benešova Rataj, který z malého vápna dorazil z otočky do sítě střelu Vondráka. Ve 12. minutě zachytil Rataj špatnou domácí rozehrávku a nedal brankáři šanci - 0:3. Skóre poločasu uzavřel již ve 13. minutě Dvořák ránou z hranice šestnáctky. Do konce poločasu si ještě hosté vypracovali několik šancí, ale již bez gólového efektu.

Ihned po přestávce nastřelil Rozsypal tyč, ale ve 33. minutě již vypukla v benešovském táboře radost, když Holada dorazil do sítě střelu Kulhavého vyraženou brankářem. Šestý gól vstřelil v 38. minutě po akci Pohorského a důrazu Nikrmajera. Poté se chvíli benešovský brankostroj zasekl, ale naplno se opět rozjel v 50. minutě, kdy po rohu a střele Nikrmajera, kterou tečoval zády Šejstal, dostal míč do sítě Rataj - 0:7. Vytoužená stá branka Benešova v sezoně přišla v 53. minutě, když střelu Kulhavého, vyraženou brankářem, dorazil do branky i se štěstím Šejstal - 0:8. V 55. minutě vsítil devátý gól a svůj čtvrtý v zápase Rataj, když se k němu odrazil míč po průniku Janovského. Vzápětí završil gólový účet střelou z dvaceti metrů do šibenice Kulhavý.

Branky: 9., 12., 50. a 55. Rataj, 5. a 38. Nikrmajer, 13. Dvořák, 33. Holada, 53. Šejstal, 56. Kulhavý. Rozhodčí: Voldán. Poločas: 0:4.

SK Benešov: Šimáček - Cmunt, Slunečko, Nikrmajer, Pohorský - LetVan Ahn, Dvořák, Janovský, Vondrák - Rataj, Srb. Střídali: Šejstal, Holada, Kulhavý, Krámek, Rozsypal.

18.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.