Z celkového počtu 924 týmů z 260 klubů čítající více než 18.000 hráčů a hráček se v každé věkové kategorii probojovalo do jarních bojů 24 nejlepších týmů. To dokresluje, jak náročná cesta to pro mnohé z nich byla a zároveň jaký vrchol sezóny to pro ně znamená.

„Jde o úžasný projekt, pro samotné děti i jejich rodiče. Oni na účast v turnaji jistě nezapomenou do konce života. Sám jsem se v minulosti zúčastnil několika finálových turnajů a pokaždé se mi moc líbily soutěživost, enzutiasmus, radost a emoce, které děti do hry pokaždé vkládaly. A stejně byl na místě také občas obrovský smutek, což také k fotbalu patří - nejen k tomu mládežnickému. Někteří hráči z věkové kategorie U13 se už objevují v žákovské lize nebo krajských reprezentacích, a pokud uspějí na turnajích této úrovně, mohou se prosazovat i dál a nakonec se mohou dostat třeba až do nejnižší reprezentační kategorie U15. Přeji všem, kteří se letošního turnaje Planeo Cupu - Poháru mládeže FAČR zúčastní, mnoho zážitků a sportovních úspěchů,“ uvedl Jan Suchopárek, trenér české fotbalové reprezentace U21 po slavnostním losování finálových turnajů, které poběhlo již na začátku roku.

Kromě osvědčených míst, jako jsou Vysoké Mýto, Uničov nebo Benešov, zavítají letos finálové turnaje také do nových lokalit, mezi které patří Hlučín, Kuřim a Varnsdorf. Všechny pořádající kluby se několik měsíců pečlivě připravovaly společně s realizačním týme PLANEO CUPu a FAČR, aby během nadcházejících víkendů prožili hráči, trenéři ale i rodiče nezapomenutelný zážitek, a to nejen co se sportovní stránky týče.

Výjimečný zážitek to bude určitě pro hráče takových týmů, jakými jsou např. Bojkovice, Nemošice, Choceň, Ivančice nebo Vestec, kteří se zaslouženě probojovali do finále, kde budou mít možnost se utkat se zvučnými soupeři, jako jsou například Sparta Praha, Slavia Praha, Bohemians Praha, Baník Ostrava, Slovan Liberec a další.

„Přípravy na finálová klání jsou u konce a společně s novým partnerem Planeo Cupu, společností Hisense, jsme připravili velké množství novinek, na které se mohou účastníci finálových turnajů tento ročník těšit. Stovkám dětí i jejich rodičům tak PLANEO Cup přinese úsměv na tváři a jsme proto rádi, že je značka PLANEO titulárním partnerem této významné sportovní akce a že má podporu i tak silného hráče v oblasti sponzoringu fotbalu na světové úrovni, jakým je Hisense.“, říká Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě PLANEO.

Všichni mladí hráči se nejspíš těší i na Martina Vitíka, který je oficiální tváří letošního ročníku a je očekáván na některém z finálových turnajů. Jeho fotbalová cesta nejen do A-týmu Sparty Praha ale i do „áčka“ českého národního týmu může být pro mnohé opravdu inspirativní. Vždyť on sám byl před pár lety v mládežnickém věku a na stejném startu fotbalové kariéry, jakou jsou právě oni.

Jak už si účastníci PLANEO CUPu zvykli, i letos dorazí na zmíněné finálové turnaje spousta fotbalových osobností a také dlouholetí ambasadoři a průvodci celým ročníkem Pavel Čapek a Jakub Kohák.