ZDISLAVICE – ŘÍČANY 2:2

Od začátku si domácí vytvořili tlak, ale T. Naňák dvakrát ve vyložené šanci přestřelil. V 15. minutě se už radovali Vobeckým po vysunutí Kubálkem. Po radosti přišla špatná zpráva pro Zdislavice, když si obnovil svalové zranění P. Bouček a zřejmě pro něj jarní sezóna skončila. Rozšířil tak již početnou marodku. Hosté se poprvé dostali do vážné šance v 41. minutě a hned Brožíkem vyrovnali.

Ve druhém poločase Zdislavice zahodily čtyři vyložené šance a do vedení se dostaly až z penalty Kubálkem po faulu na Vobeckého. Tragické (ne) proměňování šancí se domácím vymstilo v nastavení. Hosté vysunuli do vápna domácích vše, včetně brankáře, a Skála vyrovnal.

„Opět se potvrdilo, že na jaře nejsme schopni proměňovat i ty nejvyloženější šance. Místo, abychom utkání z několika jasných loženek rozhodli, tak si necháme dát vyrovnávací branku z poslední akce utkání," kroutil hlavou trenér Zdislavic František Heřmánek a již se dívá dopředu: „Teď nás čekají dvě derby v řadě (Miřetice a Kondrac), kdy naši soupeři budou hrát „o holé přežití", ale my chceme bodovat a zajistit si účast v kraji i pro příští rok."

Branky: 15. Vobecký, 70. Kubálek (z PK) – 41. Brožík, 92. Skála. Rozhodčí: Zuskin. Diváci: 110. Poločas: 1:1.

Zdislavice: Smetana – Šanda, Gregor, Lapáček, T. Bouček – Vobecký, P. Bouček (21. Bárta), Kubálek, Pecháček – Jankovský, T. Naňák.

PETR NAŇÁK