Darebné zakončení v první půli a chyby v obraně stály Vlašim zápas, který bylo v jejích silách vyhrát. Domácí ale do půle působili kompaktněji, pohyblivěji, navíc jiskru jejich výkonu zažehl brzy nádhernou brankou z dálky do šibenice Lacko. Nutno dodat, že zkušený slovenský středopolař se musel za vápnem bát, takový měl klid na přípravu rány.

Hosté si zakroutili hlavami do pauzy ještě třikrát. Fotr z malého vápna zazdil po akci Mary a Vodháněla stoprocentní šanci, když trefil brankáře Veselého. V další tutovce vyhořel Vyhnal, ten centr Kadlece ani mezi tyče nevměstnal. „Tohle musíme dávat, bohužel jsem trefil brankáře. Smůla,“ lamentoval Oskar Fotr v poločasovém rozhovoru pro Českou televizi.

Jeho týmu bylo ale ještě hůř, když po chvíli vyrobil zbytečný roh a ten domácí sehráli pěkně – Šamánek dobrou hlavičkou nachytal špatně stojícího Beníka, který však po chvíli stejně dobrou hlavičku Cihláře lapil.

„Měli jsme pomalý vstup do zápasu a nepřispěly nám ani dva inkasované góly. Ten první byl krásný, ale uzemnilo nás to. Měli jsme tam dvě šance, ale nezachovali jsme při nich dost klidu,“ mrzelo kouče Vlašimi Petra Havlíčka.

V poločase se se ale právě on odhodlal k razantní změně, když sáhl hned ke dvěma střídáním. A ta pomohla. Zejména Vojtěch Hadaščok byl rychle vidět, hned pěkně protáhl Veselého, ale místo snížení přišla třetí rána v Beníkově síti. To propadl míč na Růska, který posunul úplně volnému Štrombachovi a ten sólo proměnil prudkou ranou pod klacek.

Zdálo se vymalováno, ale hosté se ještě štětkou začali ostře ohánět. Hadaščok z hranice vápna snížil a brzy poté to bylo už jen o gól. To Vodháněl ideálně vysunul do sóla Vyhnala a ten sedmým gólem v sezoně nechal vzpomenout na zatím poslední televizní zápas obou soků, který skončil 4:4.

Jenže při další pěkné akci s Hadaščokem už se Vyhnalovi míč zamotal u nohou a závěrečný tlak Znojmo ubránilo. „Škoda gólu na 3:0, těsně před ním jsme se už chytali a nápor stupňovali. Ale prohráli jsme si to v prvním poločase,“ uznal Vojtěch Hadaščok a Petr Havlíček připojil, že tým hodně chyboval v obraně. „Těmi jsme si to sami prohráli.“

Jeho protějšek Jiří Balcárek byl spokojený pouze s prvním poločasem. „Ve druhém už to nebylo ono. Upozorňoval jsem hráče už v polovině, že není konec. Dali jsme sice třetí gól, ale pak jsme měli hrát chytřeji,“ dodal jinak spokojený první muž znojemské lavičky.

1. SC Znojmo – Sellier & Bellot Vlašim 3:2 (2:0). Branky: 9. Lacko, 30. Šamánek, 65. Štrombach – 69. Hadaščok, 72. Vyhnal. Rozhodčí: Jílek. ŽK: Lacko, Mezlík – Piško, Vyhnal, Wiesner, Hadaščok.

Znojmo: Veselý – Helísek, Mezlík, Svozil, Cihlář – Lacko, Machuča – Štrombach (81. Hladík), Šamánek (89. Pospíšil), Javůrek – Růsek (67. Teplý).

Vlašim: Beník – Mil. Kadlec (81. Jeslínek), Piško, J. Štochl, Tusjak (46. Wiesner) – Janda, Mara (46. Hadaščok), Skopec, Vodháněl – Fotr, Vyhnal.