Z okresních mužstev se vedlo lépe žákům od Konopiště

Benešovsko – Žákovské fotbalové týmy Vlašimi a Benešova U15 a U14 zakončily posledním kolem soutěžní ligový ročník ve skupině A. V sobotu se dařilo jen čtrnáctce Benešova, která poslala domů Jindřichův Hradec s bůrem. Jinak, jak Vlašim v Táborsku, tak benešovská patnáctka na závěr zklamaly.

13.6.2013

Benešovský Lukáš Rozsypal (ve žlutém) se snaží uniknout jindřichohradeckému Vojtěchu Lorencovi (vlevo). Foto: Robin Novák

ŽÁCI U15

BENEŠOV – JINDŘICHŮV HRADEC 0:3

Zápas proti předposlednímu Jindřichovému Hradci ukázal v plné nahotě trápení benešovských střelců (na jaře vstřelili pouhých 18 gólů). Když už se dostali do koncovky a šancí, tak zkolabovali, chybělo i patřičné štěstí a hlavně důraz.

Hosté šli brzy do vedení po chybě obránce a střele Votavy. Do poločasu se sice domácí snažili o vyrovnání, ale hlavně Říha nebyl schopen ani ze tří šancí (dvě po rohových kopech Kulhavého a třetí po sóle) dopravit míč do sítě. A střelám ze střední vzdálenosti chyběla přesnost a razance. Na druhé straně hosté ještě jednu šanci neproměnili.

Po přestávce se domácí snažili vyrovnat, ale hlavička Kořínka po centru Srba skončila na břevně a dvě hlavičky Kulhavého po rohových kopech Rozsypala vyrazil bravurně gólman Cettl. Hosté spoléhali na brejky a Benešovským ukázali, jak se proměňují. Nejprve Votava po zpětné přihrávce dal druhý gól a účet zápasu podtrhl Beneda.

Benešov skončil v tabulce na devátém místě.

Branky: 4. a 54. Votava, 65. Beneda. Rozhodčí: Dujsík. Poločas: 0:1.

Benešov: Šimáček – Slunečko, Dvořák, Melichar, Tomíček – Vondrák (36. Srb), Kulhavý, Rozsypal, Čáp (18. Pešta) – Říha (49. Kořínek), Budil.

TÁBORSKO – VLAŠIM 3:1

Hrál se bojovný zápas s velkým nasazením, s momenty na obou stranách. Jediný gól prvního poločasu padl až v závěru do sítě Vlašimi.

Po přestávce přitlačili hosté domácí na jejich polovinu, ale šance neproměnili. Táborští podnikali rychlé brejky a dvakrát Vlašim podržel Kabát. V 53. minutě hosté srovnali Jeništou. Jenže to bylo z jejich strany vše. Domácí po hodině hry vsítili po rohovém kopu druhý gól a v závěru přidali třetí po brejku, kdy Vlašimští otevřeli hru za vyrovnáním.

Vlašim skončila na dvanáctém místě.

Branka Vlašimi: Jeništa. Poločas: 1:0. Vlašim: Kabát – Vesecký, Janovský, Filip, Toupal – Novotný, Brýl, Linhart, Vlk – Jeništa, Kříž. Střídali: Vavro, Sedláček, Struska.

ŽÁCI U14

BENEŠOV – JINDŘICHŮV HRADEC 5:0

Od začátku vládli na hřišti benešovští mladíci a bylo jen otázkou času, kdy překonají urostlého brankáře hostů. To se jim podařilo v závěru poločasu po pěkné akci Vondrákem a Blažejovským, který dorazil míč vyražený brankářem po střele Hampla z pokutového kopu.

Po přestávce se pokračovalo ve stejné režii. Z několika šancí Vilímek dorážkou po rohovém kopu a Tůma dvěma slepenými góly po sólech nakonec upravili na konečných a zasloužených 5:0.

Benešov skončil na devátém místě.

Branky: Tůma 2, Blažejovský, Vondrák, Vilímek. Rozhodčí: Dujsík. Poločas: 2:0.

Benešov: Plocek (Budil) – Kratochvíl (Charvát), Dostál (Horák), Dumský (Vopička), Hampl – Srb (Tůma), Vondrák (Plášil) – Blažejovský, Vilímek, Kořínek – Plandor.

TÁBORSKO – VLAŠIM 5:0

„Přestože jsme v prvních 18 minutách měli tři gólové příležitosti (Postřihač, Dušek, Kocour), tak jsme třikrát inkasovali my, po obrovských chybách v obraně. Zbytek zápasu byl z naší strany velmi špatný. Chyběla bojovnost, nasazení a chuť odevzdat na hřišti maximum. Z přístupu kluků k zápasu jsem velice zklamán," nepotěšili hráči trenéra Vlašimi Petra Postřihače.

Poločas: 3:0.

Vlašim: Štecher – Jelínek, Martiňák, Němec, Motyčka – Větrovský, Kocour, Rut, Zvára – Postřihač, Dušek. Střídali: Macháček, Matoušek.

13.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy.

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.