Z okresních mužstev se vedlo lépe žákům od Konopiště

Benešovsko – Žákovské fotbalové týmy Vlašimi a Benešova U15 a U14 zakončily posledním kolem soutěžní ligový ročník ve skupině A. V sobotu se dařilo jen čtrnáctce Benešova, která poslala domů Jindřichův Hradec s bůrem. Jinak, jak Vlašim v Táborsku, tak benešovská patnáctka na závěr zklamaly.

13.6.2013

Benešovský Lukáš Rozsypal (ve žlutém) se snaží uniknout jindřichohradeckému Vojtěchu Lorencovi (vlevo). Foto: Robin Novák

ŽÁCI U15

BENEŠOV – JINDŘICHŮV HRADEC 0:3

Zápas proti předposlednímu Jindřichovému Hradci ukázal v plné nahotě trápení benešovských střelců (na jaře vstřelili pouhých 18 gólů). Když už se dostali do koncovky a šancí, tak zkolabovali, chybělo i patřičné štěstí a hlavně důraz.

Hosté šli brzy do vedení po chybě obránce a střele Votavy. Do poločasu se sice domácí snažili o vyrovnání, ale hlavně Říha nebyl schopen ani ze tří šancí (dvě po rohových kopech Kulhavého a třetí po sóle) dopravit míč do sítě. A střelám ze střední vzdálenosti chyběla přesnost a razance. Na druhé straně hosté ještě jednu šanci neproměnili.

Po přestávce se domácí snažili vyrovnat, ale hlavička Kořínka po centru Srba skončila na břevně a dvě hlavičky Kulhavého po rohových kopech Rozsypala vyrazil bravurně gólman Cettl. Hosté spoléhali na brejky a Benešovským ukázali, jak se proměňují. Nejprve Votava po zpětné přihrávce dal druhý gól a účet zápasu podtrhl Beneda.

Benešov skončil v tabulce na devátém místě.

Branky: 4. a 54. Votava, 65. Beneda. Rozhodčí: Dujsík. Poločas: 0:1.

Benešov: Šimáček – Slunečko, Dvořák, Melichar, Tomíček – Vondrák (36. Srb), Kulhavý, Rozsypal, Čáp (18. Pešta) – Říha (49. Kořínek), Budil.

TÁBORSKO – VLAŠIM 3:1

Hrál se bojovný zápas s velkým nasazením, s momenty na obou stranách. Jediný gól prvního poločasu padl až v závěru do sítě Vlašimi.

Po přestávce přitlačili hosté domácí na jejich polovinu, ale šance neproměnili. Táborští podnikali rychlé brejky a dvakrát Vlašim podržel Kabát. V 53. minutě hosté srovnali Jeništou. Jenže to bylo z jejich strany vše. Domácí po hodině hry vsítili po rohovém kopu druhý gól a v závěru přidali třetí po brejku, kdy Vlašimští otevřeli hru za vyrovnáním.

Vlašim skončila na dvanáctém místě.

Branka Vlašimi: Jeništa. Poločas: 1:0. Vlašim: Kabát – Vesecký, Janovský, Filip, Toupal – Novotný, Brýl, Linhart, Vlk – Jeništa, Kříž. Střídali: Vavro, Sedláček, Struska.

ŽÁCI U14

BENEŠOV – JINDŘICHŮV HRADEC 5:0

Od začátku vládli na hřišti benešovští mladíci a bylo jen otázkou času, kdy překonají urostlého brankáře hostů. To se jim podařilo v závěru poločasu po pěkné akci Vondrákem a Blažejovským, který dorazil míč vyražený brankářem po střele Hampla z pokutového kopu.

Po přestávce se pokračovalo ve stejné režii. Z několika šancí Vilímek dorážkou po rohovém kopu a Tůma dvěma slepenými góly po sólech nakonec upravili na konečných a zasloužených 5:0.

Benešov skončil na devátém místě.

Branky: Tůma 2, Blažejovský, Vondrák, Vilímek. Rozhodčí: Dujsík. Poločas: 2:0.

Benešov: Plocek (Budil) – Kratochvíl (Charvát), Dostál (Horák), Dumský (Vopička), Hampl – Srb (Tůma), Vondrák (Plášil) – Blažejovský, Vilímek, Kořínek – Plandor.

TÁBORSKO – VLAŠIM 5:0

„Přestože jsme v prvních 18 minutách měli tři gólové příležitosti (Postřihač, Dušek, Kocour), tak jsme třikrát inkasovali my, po obrovských chybách v obraně. Zbytek zápasu byl z naší strany velmi špatný. Chyběla bojovnost, nasazení a chuť odevzdat na hřišti maximum. Z přístupu kluků k zápasu jsem velice zklamán," nepotěšili hráči trenéra Vlašimi Petra Postřihače.

Poločas: 3:0.

Vlašim: Štecher – Jelínek, Martiňák, Němec, Motyčka – Větrovský, Kocour, Rut, Zvára – Postřihač, Dušek. Střídali: Macháček, Matoušek.

13.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Busta Jana Očka z trifória chrámu sv. Víta v Praze (replika v muzeu ve Vlašimi).
4

K 700. výročí Vlašimi chtějí vytvořit sochu nejznámějšího rodáka

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáci ze ZŠ a MŠ Chocerady a ZŠ a MŠ Křečovice

KRÁTCE: Ondřej Havelka a Melody Makers zahrají na zámku

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Vodní dům uspěl v další soutěži

Hulice - Vodní dům zvítězil v 5. ročníku soutěže DestinaCZe o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii zážitek pro celou rodinu. „DestinaCZe je stěžejní soutěží, v jejímž rámci agentura Czech Tourism každoročně představuje turistické atraktivity napříč Českou republikou,“ uvedla generální ředitelka agentury Czech Tourism Monika Palatková.

Patnáctiletá dívka, která se již dvakrát ztratila, je opět v hledáčku policie

Benešovsko - Jméno Veroniky Pavlíkové z Vlašimi je veřejnosti z Benešovska již více než známé. Za poslední půl rok se totiž v policejní databázi pohřešovaných osob objevila hned dvakrát. Vždy ale byla po několika dnech objevena.

Neveklov je podzimním králem okresu

Benešovsko – Třináctým kolem okresního fotbalového přeboru uzavřelo podzimní část jen několik týmů, protože se ještě dohrávají tři zápasy 10. kola, které nebyly odehrány pro velký vítr. Již teď je ale známý král poloviny soutěže, a to Sokol Neveklov, který na závěr roku rozstřílel dvojciferným výsledkem poslední Trhový Štěpánov.