„Určitě nám vítězství pomůže. Všichni se na zápas těšíme, čeká nás krásný stadion a hezká atmosféra,“ řekl po nedělní vysoké výhře obránce Ondřej Lehoczki. Cestu na jih Čech si Vlašim vyšlapala přes divizní Libiš (9:1) a třetiligový Baník Most-Souš (4:1), nyní ji ale čeká soupeř z patra nejvyššího. Na druhou stranu se postaví České Budějovice působící v nejvyšší soutěži.

Dynamo se jakožto prvoligový celek zapojilo do poháru ve druhém kole, kde si vystřílelo postup v Chomutově hladkou výhrou 5:0. Navíc hraje doma a před vlastními fanoušky bude chtít rozhodně uspět. „Nic jiného než postup brát nemůžeme, je to povinnost. Ale všichni víme, jak jsou tato pohárová utkání nevyzpytatelná. Věřím, že náš úkol zvládneme a v klidu postoupíme, ať se naladíme dobře na ligu,“ říká před utkáním brankář Martin Janáček pro web Dynama.

„K zápasu s Dynamem samozřejmě přistupujeme jako ke každému mistrovskému utkání a podle toho také probíhá příprava. Jsme si vědomi, že hrají o soutěž víc, ale i tak doufáme, že jim budeme rovnocenným soupeřem. Uvidíme, jak s jakou sestavou na nás vyrukuje soupeř,“ řekl pro vlašimský web před utkáním na jihu Čech asistent trenéra Matěj Laža, který s týmem Vlašimi má aktuálně rozjetý anglický týden. Výkop zápasu je stanoven na Střeleckém ostrově v jihočeské metropoli v 17:00.