Předseda klubu Jan Sládek dodal důvod: „Pan Fiala nám oznámil svůj odchod z pracovních důvodů k 30. září na schůzi ve středu 23. září, takže jsme měli týden na hledání nového trenéra. V rozehrané soutěži nebylo moc času, a tak jsme se z několika variant rozhodli pro Jaroslava Tesaře, který bude dnes představen mužstvu společně s hrajícím asistentem Martinem Bártou,“ odtajnil Jan Sládek nové trenéry.

Ladislav Fiala potvrdil slova předsedy klubu: „Skončil jsem z pracovních důvodů a nedostatku času, už toho na mě bylo moc. Byla to dlouhodobější záležitost, protože jsem byl nejen trenér, ale i sportovní ředitel a vedoucí centra mládeže. Je těžká doba a už se to nedalo zvládnout. Teď si chci nejméně do zimy od trénování odpočinout,“ dodal k odchodu bývalý trenér, který již neakceptoval dvě nové nabídky a také si posteskl nad svým angažmá: „Řada věcí se nepodařila a cíle, které jsem si dal (pozn. muži do tří let v ČFL, dorost do tří let v lize a žáci letos do divize) plní zatím jen žáci.“

Novým koučem se stal bývalý hráč Benešova Jaroslav Tesař, naposledy trénující Řevnice v krajském přeboru: „K benešovskému fotbalu mám vztah, strávil jsem zde dva půl roku profesionální fotbalu, dokonce jsem se zde i oženil, když jsem svojí svatbou otvíral Motel Švarc a mám kousek odtud chatu. Jednání s panem Sládkem byla velice korektní. Vypozoroval jsem, že se mužstvo musí zvednout, nalít do něj trošku optimismu, udělat pořádnou partu a v průběhu zimy vhodně doplnit, abychom neměli problémy se záchranou,“ ukázal Tesař na cíle, které chce změnit. K ruce si vzal jako asistenta hráče Martina Bártu, který se pomalu zapojuje do tréninkového procesu po operaci kolena. „Hrál jsem s ním v Benešově v roce 1992 , známe se a potřebovat jsem pracovat s někým, kdo prostředí zná, nějakou dobu v Benešově žije a mám k němu důvěru. To všechno Martin splňuje."