VLAŠIM – TÁBORSKO 2:1

Vstup do zápasu měli domácí špatný a hosté se dostali do vedení pěknou ranou Mrázka do šibenice. A to ještě Le Giang jednou Vlašim podržel a jednou mu pomohla při hlavičce tyč.

„Začátek jsme neměli dobrý a vypadali jsme unaveně. To jsem předpokládal, ve čtvrtek již hráči vypadali bídně, v pátek jsme udělali lehčí trénink, ale byl hodinu čtyřicet. Nečekal jsem, že budeme v Topu, ale na začátku to bylo horší, než jsem čekal," podivoval se kouč Vlašimi Martin Hašek a přidal: „Táborsko bylo motivované a první poločas bylo lepším mužstvem. Dostali jsme gól po sérii nedůsledností, kterých bylo v první půli víc, protože jsme hlavně v obraně špatně dostupovali hráče. Vepředu jsme se snažili presovat, ale ne vždycky jsme to udělali správně. A soupeř nás potrestal."
Postupem času se Vlašim začala dostávat do hry a brankář Táborska předvedl zázračný zákrok proti hlavičce Hadaščoka.

Ve druhém poločase se fotbalisté zpod Blaníka zlepšili. Vyhnal první šanci neproměnil, ale následně dvěma góly (první z penalty po ruce) otočil stav na 2:1.

„Ve druhém poločase jsme již soupeře přehráli v poli i na šance," potěšilo Haška a poznamenal: „Už třetí zápas jsme otočili (Jihlava, Příbram a Táborsko). Teď to bylo to silou vůle, protože jsme na tom nebyli dobře pohybově. O to je vítězství cennější."

Vlašimský kouč stále hledá hlavně stopera do obrany. „Zase jsme hráli v nestandardním složení v obraně. Na stoperu byl opět Kulhánek, napravo hrál Wiesner a nalevo Tusjak, což jsou na kraji pro nás varianty na jarní část soutěže. Navíc jsme zkoušeli na prostředku zálohy Jandu a Kučera dostal po roce zase šanci v základu," vyjmenoval kouč změny a ještě odtajnil: „Vrátí se k nám Piško z Liberce, připojí se Köstl a měl by přijít i nejmenovaný hráč do obrany na zkoušku.

Branky: 61. (z PK) a 71. Vyhnal – 11. Mrázek. ŽK: Hašek (V). Poločas: 0:1.

Vlašim: Le Giang – Wiesner, Štochl, Kulhánek, Tusjak – Reiter, Janda, Hašek, Kučera (80. Hrebenyck) – Kulhánek – Jeslínek (30. Vyhnal), Hadaščok (60. Jeslínek).