SLAVIA PRAHA jun. – VLAŠIM 0:6

Začátek zápasu byl vyrovnaný, přesto se dostali hosté do vedení, když po střele Reitera chtěl míč odkopnout Mikula (posílil juniorku s Proškem z áčka), ale zamířil jen za záda vlastního gólmana. Ve 36. minutě vsítil druhý gól Reiter lobem přes Otáhala. Juniorka zahrozila jen střelou Krejdla, kterou Le Giang vyrazil. „Dvacet minut jsme si zvykali na terén, který byl promrzlý. Hráči se na něm špatně pohybovali, nedalo se pořádně presovat a měnit směr. Potom jsme se trochu terénu přizpůsobili, dokázali si nahrát a soupeře přehrát," dodal k prvnímu dějství trenér Vlašimi Martin Hašek.

Ve druhé půli již měla Vlašim jasnou převahu a ve svém středu útočníka Vyhnala, jenž vsítil hattrick a na gól Reitera nahrál. „Už byl vidět patrný rozdíl mezi mužstvy," dodal k druhému poločasu Martin Hašek a byl rád, že mu vyšly předzápasové prognózy: „Chtěl jsem vyhrát výrazným rozdílem, aby bylo vidět, že hraje druhá profesionální liga proti juniorce, a aby se nikdo nezranil. Všechno se podařilo, takže jsem spokojený."

V dresu Vlašimi se objevili dva noví stopeři, Slováci, Igor Paldan a Patrik Banovič: „Oba obstáli, ale hlavní test je čeká ve středu s Jihlavou. Pak se rozhodneme, zda u nás zůstanou," podotkl kouč k nováčkům, které na soustředění doplnili dva mladí hráči z Afriky, ročník 1997 (střední obránce a pravý obránce), jenž prošli ve Francii akademií.

V zápase trenér šetřil některé hráče s drobnými neduhy. „Köstl má problémy s kotníkem, Hašek nakopnutou nohu, Kučera oba nehty na nohou stržené, protože je měl omrzlé, Tusjak střevní problémy, Janda drobné problémy s kotníkem, Štochl byl připraven, ale nehrál, protože jsme chtěli, aby stopeři na zkoušku odehráli celý zápas," vyjmenoval Hašek lehké marody, kteří ale naskočili kromě Tusjaka do soustředění. Problémy s naraženou kostrčí má i brankář Le Giang.

Soustředění začalo hráčům zpod Blaníka včera, tradičně v Kácově. Jenže tam toho hráči moc nenatrénují. „V Kácově budeme jen ubytováni, stravovat se, možná využijeme školní tělocvičnu a budeme mít teorii. Přijede někdo z hráčské asociace, sportovní psycholog, budeme rozebírat na videu zápasy a dělat s hráči pohovory. Trénovat budeme dopoledne na Vyšehradě a posilovnu využívat ve Vlašimi. Logisticky to není sice optimální, ale klimatické podmínky nás k tomu donutily," popsal Martin Hašek náplň soustředění, kde má 22 hráčů, ale po skončení kádr zúží.

Ve středu 25. ledna sehraje Vlašim přípravný zápas na hřišti ligové Jihlavy od 13 hodin. V pátek ukončí soustředění a v úterý 31. ledna se dohodla na zápase s ligovou Příbramí.

Branky: 47., 62. a 72. Vyhnal, 36. a 90. Reiter, 10. vlastní Mikula. Poločas: 0:2.

Vlašim: Le Giang (46. Nguyen) – Breda (46. Kadlec), Paldan, Banovič, Wiesner – Reiter, Tarczal, Kulhánek (30. Vrána), Jíra – Hadaščok (46. Vyhnal), Jeslínek (60. Jícha).