TEPLÝŠOVICE – SEDLEC-PRČICE 5:2

Okresní derby bylo jasně v režii Teplýšovic a střelce Vyhlídala. Ten poprvé zacílil již ve 4. minutě po přihrávce Breburdy. Hosté ve 22. minutě vyrovnali, když po rohu lízl míč do vlastní sítě. Důležitý a asi rozhodující moment přišel v závěru poločasu, kdy po dlouhém autu Hrušky, prodloužil hlavou míč Král a Vyhlídal přetlačil gólmana Bosáka – 2:1.

Jak skončil první poločas začal druhý. Po faulu na Hrušku si střihnul Vyhlídal dvě penalty. První mu Bosák chytil, ale rozhodčí jí nechal opakovat pro pohyb brankáře dopředu. Opakovačku Vyhlídal se štěstím zvládl a měl na kontě hattrick. To mu ale nestačilo. V 56. minutě začal akci brankář Vejvoda na Breburdu, míč se přes Krále, Breburdu, Pejšu a Hrušku dostal ke střelci dne a ten nezaváhal – 4:1. Domácí byli při chuti, což dokumentoval Pejša pěknou ranou z dvaceti metrů k tyči – 5:1. Poté také přišli ke slovu hosté, trestný kop Marcela Nouska ještě mezi tyče nezamířil, ale v 74. minutě se již radovali, když brejk a centr zakončil z malého vápna Kotva holení. Závěr zápasu se již jen dohrával.

„Musím pochválit celý mančaft za jednoznačnou záležitost. Zlomovým bodem byl druhý gól v závěru poločasu. Ve druhém poločase již byl zápas jednoznačný a bez problémů. Střelec Vyhlídal zaslouží pochvalu za čtyři góly, ale musí mít i okolo hráče, kteří dělají černou práci," poznamenal kouč Teplýšovic Petr Chomát po derby a chválil: „Klobouk dolů před brankářem Martinem Vejvodou, který si ve velkém vedru a při zdravotních problémech stoupl do branky. Další chválu zaslouží Pavel Chomát, který vedl celou rozcvičku a Míla Ottl. To jsou lidé, kteří, když nejsou postavení v základu, tak mužstvu na lavičce přejí, což je podstatná věc. I Stěhule to zvládl. Vše je o partě. Jsem rád, že i mladý Hruška zvládl první mistrák za muže.

„Teplýšovice byly jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrály. V prvním poločase dominovali domácí, ale my, dokud jsme měli síly, tak jsme dodržovali taktické pokyny. Jen škoda, že jsme dostali gól v závěru. Ve druhé půli jsme již nestačili fyzicky a dostali další tři góly," posteskl si kormidelník Sedlce-Prčice Jindřich Jirousek.

Branky: 3., 45., 49. (z PK), 56. Vyhlídal, 59. Pejša – 22. vlastní, 74. Kotva. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Teplýšovice: Vejvoda – L. Tůma, Kubálek, Nerad, J. Dřízal – St. Škvor – Hruška, Pejša, Vyhlídal, Breburda (65. Stěhule) – Král (80. Chomát).

Sedlec-Prčice: Bosák – Trnobranský, Sedláček, Seidel (75. Kobliha) – Kotva, T. Pištěk (85. Pech), Prchlík, P. Bouška (46. J. Kabíček), Vrtiška (54. Všetečka) – Marcel Nousek, Davídek.