Ohlasy předchozích pěti ročníků byly značné. I v době internetu a elektronické pošty dorazilo do redakce 12 322 z novin vystřižených hlasovacích kuponů. V roce 2012 (2490), v roce 2013 (1071), v roce 2014 (2435), v roce 2015 (4557) a v roce 2016 (1769 hlasů).

Anketa zatím patřila hlavně borcům Maršovic (zvítězili tři), kde papírové kupony sbírají nejpoctivěji. V roce 2012 vyhrál Pavel Breburda z Teplýšovic (551 hlasů), v roce 2013 dostal nejvíce hlasů Zdeněk Pekárek z Divišova (273). V roce 2014 kraloval Rostislav Hašek z Maršovic (639), který je předsedou klubu a dostal skleněnou plaketu i ke svým čtyřicetinám. Za rok 2015 se z vítězství těšil jeho kolega z týmu, Josef Bartoš, jenž dostal neskutečných 1028 kupónů vystřižených z Benešovského deníku. „Moc si toho vážím, ne kvůli tomu, že jsem byl první, protože fotbalista okresu vážně nejsem, ale kvůli tomu, že jsou lidé ochotní si koupit Benešovský deník, vystřihnout kupon a poslat mi hlas,“ měl radost stoper Maršovic při přebírání plakety za rok 2015.

Králem za rok 2016 se v dramatické koncovce nakonec stal zkušený player David Kopta (394), asistent trenéra Bubeníka v Týnci nad Sázavou, jenž na poslední chvíli předstihl maršovického útočníka Davida Zavadila (369). Třetí skončil struhařovský Ondřej Hroch s 340 lístky.

„Každé individuální ocenění potěší a je vidět, že tomu čtenáři deníku rozumí,“ smál se 38 letý záložník, jenž hrál od 6 do 27 let ve Spartě Praha, kde poznal spoustu vynikajících trenérů a hráčů například Tomáše Rosického, Jiřího Němce, Lukáše Zelenku, Jiřího Novotného, Jana Šimáka, Miroslava Baránek, a ještě přiznal ohledně fotbalisty roku: „Pro mě jsou fotbalisté roku jiní, třeba Pekárek s Vávrou z Divišova nebo Davídek ze Sedlce-Prčice.“

DÁTE HLAS DĚLNÍKOVI, BRANKÁŘI ČI KANONÝROVI

Rok se s rokem sešel a pro úspěch anketu rozjíždíme pošesté. Budeme opět volit Fotbalistu roku, tentokrát 2016, znovu budete hlasovat pomocí originálních kuponů vystřižených z novin. Vy, čtenáři, v následujících týdnech rozhodnete, kdo ve šestém ročníku ankety vystoupí na nejvyšší stupínek.

Cílem ankety není najít nejlepšího hráče působícího na Benešovsku, což ani objektivně nelze zjistit, nýbrž najít toho, kdo má nejen fotbalové kvality, ale umí diváky i bavit.

Do nabídky jsme opět zařadili osobnosti téměř ze všech soutěží – od Fortuna národní ligy až po IV. třídu. Dál už je výběr jen na vás!
Vyberte z šestnáctky nominovaných, kdo podle vás v uplynulém roce 2017 podával nejlepší výkony, maximálně pomáhal svému týmu, choval se jako rytíř a bavil lidi.

Mezi nominovanými převládají borci, kteří již něco dokázali a nechají na hřišti všechno, jsou lídry týmu, jak na hřišti, tak v kabině, i když třeba nejsou gólově tolik vidět, což mají trenéři velmi rádi jako jsou vlašimský záložník David Skopec, jenž strávil jaro ještě v dresu třetiligového Benešova, aby na podzim přestoupil do Vlašimi a stal se profesionálem, benešovský stoper Jan Zákostelský, poříčský záložník nebo stoper Vincenc Peroutka, divišovský stoper Lukáš Hronek, týnecký obránce Jan Stibůrek, neveklovský obránce David Stibůrek, votický obránce s dělovými projektily Jakub Šlejmar, nebo ostředecký velice zkušený player Petr Florián, který práci na hřišti ještě podpořil góly.

Mužstva se musí spolehnout i na brankáře, což platí o nespeckém strážci svatyně Václavu Drážkovi a také o teplýšovickém Michalu Fraňkovi, jenž první polovinu roku 2017 strávil v Neveklově. V Maršovicích mají zase pilku záložníka na lajně Matěje Haška.

Nejcennějším zbožím jsou pro trenéry kanonýři, protože pokud nebudete dávat góly, výhry nepřijdou. A tak si kouči velmi cenní v Kondraci Martina Pavlíčka, v Miřeticích Josefa Jenšíka, v Sedlci-Prčici Michala Davídka a v béčku Struhařova Aleše Strnada. Největším borcem na střílení gólů je zkušený již 44 letý Jiří Moulík, jenž za Krhanice dal na podzim 35 gólů, což bylo nejvíce v celé republice.

Do anketního lístku vepište jméno svého borce (pouze jedno). Kupón bude vycházet až do pátku 30. března 2018 každý den (kromě neděle) v tištěném vydání Benešovského deníku, a po vyplnění ho zašlete na adresu Na Bezděkově 2056, Benešov, 256 01 nebo ho doručte přímo do redakce, která je nově ve 2. patře.

Vítězný fotbalista se může opět těšit na pěknou skleněnou plaketu.

Nominovaní

DAVID SKOPEC
Klub: FC Sellier&Bellot Vlašim
Post: záložník
Věk: 23 let

JAN ZÁKOSTELSKÝ
Klub: SK Benešov
Post: stoper
Věk: 26 let

VÁCLAV DRÁŽEK
Klub: TJ Sokol Nespeky
Post: brankář
Věk: 20 let

VINCENC PEROUTKA
Klub: SK Posázavan Poříčí nad Sázavou
Post: stoper, záložník
Věk: 26 let

LUKÁŠ HRONEK
Klub: Jawa Divišov
Post: stoper
Věk: 26 let

JAKUB ŠLEJMAR
Klub: SK Votice
Post: obránce
Věk: 31 let

MICHAL FRANĚK
Klub: TJ Sokol Teplýšovice
Post: brankář
Věk: 28 let

MICHAL DAVÍDEK
Klub: Sokol Sedlec-Prčice
Post:útočník, záložník
Věk: 34 let

MARTIN PAVLÍČEK
Klub: TJ Sokol Kondrac
Post: útočník
Věk: 34 let

JOSEF JENŠÍK
Klub: TJ Sokol Miřetice
Post: útočník
Věk: 32 let


MATĚJ HAŠEK
Klub: Sokol Maršovice
Post: záložník
Věk: 21 let

JAN STIBŮREK
Klub: FK Týnec nad Sázavou
Post:
Věk: 36 let

DAVID STIBŮREK
Klub: TJ Sokol Neveklov
Post: obránce
Věk: 32 let

JIŘÍ MOULÍK
Klub: TJ Sokol Krhanice
Post: útočník
Věk: 44 let

ALEŠ STRNAD
Klub: TJ Jiskra Struhařov
Post: útočník
Věk: 22 let

PETR FLORIÁN
Klub: TJ Sokol Ostředek
Post: obránce
Věk: 34 let