Do širší nominace vybrali trenéři 36 hráčů ze 17 oddílů benešovského okresu a pracovali s nimi během sezóny na čtyřech trénincích v Ratměřicích, ve Voticích, v Bystřici a v Peceradech. Konečný výběr dvacítky reprezentantů nebyl jednoduchým rozhodnutím, protože všichni hráči přistupovali ke společným cvičením a průpravné hře s velkou zodpovědností a snahou a prokazovali potřebnou výkonnostní kvalitu. Svým přístupem jenom podtrhli vážnost a důležitost výběru OFS, za kterou stojí dlouhodobá kvalitní práce Komise mládeže benešovského okresního fotbalového svazu v čele s Ladislavem Vrkoslavem a Jánem Geletou.

Finálový turnaj se hrál systémem dvou týmů 5+1 současně na dvou hřištích a jedno bodované utkání tak v sobě mělo čtyři čtvrtiny po 18 minutách. V prvním zápase čekal OFS Benešov soupeř z berounského okresu a nakonec se ukázalo, že to bylo měření sil o první místo. Berounští hráči dokázali vzít Benešovu jednu čtvrtinu a ve druhé vést o dva góly, ale v těchto momentech se ukázala síla týmu. Soustavným tlakem na soupeřovu obranu nakonec Benešov soupeře bezpečně přestřílel a připsal si tak důležité vítězství.

Druhý zápas s OFS Mělník zastihl benešovské hráče v parádní eufórii. Rychlé napadání, důraz v osobních soubojích a konstruktivní přechod do útoku soupeře zcela rozložil, takže po čtyřech miniutkáních byl ve skóre rozdíl 27 branek.

Zbýval poslední krůček v zápase s OFS Kutná Hora a i ten se povedl. Soupeř vzdoroval pouze na jednom hřišti, kde hrála jeho lepší pětka, ale ani ta se vítězství nedočkala.

Benešovský výběr se prezentoval vyrovnanými hráči na všech postech, kteří se pravidelně střídali a předváděli parádní kolektivní výkon. Spolehnutí bylo na oba brankáře a výsledné skóre z celého turnaje 67:16 vypovídá o spolehlivosti obránců i střelecké síle ofenzívy.

Výběr OFS Benešov U11 tak v sezóně 2016/17 nepoznal přemožitele. Konečných devět bodů ze tří utkání v Horních Počaplech a z toho plynoucí obhajoba krajského titulu završilo úctyhodný počin, který budou klukům připomínat obdržené zlaté medaile. Úspěch je výsledkem poctivé práce trenérů výběru, ale i těch, kteří připravují hráče v mateřských oddílech. Velké poděkování si zaslouží také rodiče, kteří fotbalové talenty podporují a aktivním přístupem pomáhají jejich rozvoji.

V kategorii U11 se turnaje okresních výběrů končí krajským finále. Příští rok toto úspěšné mužstvo postoupí do kategorie U12 a jistě se popere o postup do národního finále.

Výsledky

OFS Benešov – OFS Beroun 13:8 (4:1, 2:2 – Liška V. 3, Rosenvald 2, Budějský /1:2, 6:3 – Vašák 3, Hájek 3, Zelenka).

OFS Benešov – OFS Mělník 31:4 (10:1, 8:1 - Rosenvald 7, Liška V. 3, Liška M. 3, Eichler 2, Budějský 1, Růžek 1, Jukl 1/9:0, 4:2 - Hájek 4, Vašák 2, Rataj 2, Hruška 2, Koubek, Javůrek, Zelenka)

OFS Benešov - OFS Kutná Hora 23:4 (9:0, 3:1 - Rosenvald 4, Budějský 3, Liška V. 2, Liška M. 2, Eichler /4:3, 7:0 - Rataj 5, Hájek 3, Vašák, Koubek, Zelenka).

Složení týmů SK Benešov

A tým – trenéři V. Liška a M. Liška. Hráči: Jakub Pešek, Vojtěch Čičatka, Matěj Liška, Matěj Rosenvald, Viktor Liška (všichni Vlašim), Jan Růžek, Aleš Pína (oba Čechtice), Antonín Jukl (Pecerady), Alex Eichler (Bl. Načeradec), Jaroslav Budějský (Sedlec-Prčice).

B tým - trenéři T. Máca a T. Hájek. Hráči: Filip Rataj, Ondřej Javůrek,Jan Brabenec, Kryštof Koutek, Jakub Hájek (všichni Votice), Ondřej Máca, Tomáš Koubek (oba Bystřice), Vojtěch Hruška (Pecerady), Tomáš Zelenka (Křivsoudov), Pavel Vašák (Soběhrdy).

VIKTOR LIŠKA