Po podzimu jste byli na osmém místě, které vás neuspokojovalo. V zimě odešly některé opory – Čupr, Viskup, Bareš a vy jste neviděl jaro růžově. Nakonec jste doplnil tým dorostenci a skončil na páté příčce. To musíte být spokojený…
Určitě jsem byl na konci soutěže spokojený s umístěním. Po podzimu jsem si myslel, že budeme rádi, pokud uhájíme osmé místo. Mužstvo si ale přes zimu sedlo a na jaře kluci makali a bojovali. Zapracovali se mladí kluci a byl jsem mile překvapený, jak jsme nakonec dopadli, i když jsme některé body zbytečně ztratili.

Podařilo se vám to hlavně soudržností týmu nebo, kde vidíte, že mužstvo dopadlo se zkušenými hráči na podzim hůř než na jaře s mladíky?
Ano, bylo to soudržností a dobrou partou. Mužstvo si sedlo, kluci z dorostu, kteří s námi již trénovali, jako byli Honza Kramný, Písařík a Honza Tůma zapadli a chytili se i ostatní, kteří dostávali průběžně příležitost.

Jistě pro vás bylo také dobře, že nestřílel jen góly jen Marek Štork (16), ale přidali se k němu Matěj Voráček (11) a Marek Slunečko (8)…
Určitě to bylo dobře hlavně pro Matěje, který neměl na podzim formu i kvůli pracovnímu vytížení a tréninkovému manku. V zimě jsme si sedli a řekl jsem mu, co od něj chci, na jaře se rozehrál a s Márou Štorkem se výborně doplňovali. Hlavně se mně líbila jejich soudržnost a měl jsem velkou radost, že nehráli sami na sebe a dokázali připravit šanci jeden druhému.

A co Marek Slunečko?
Marek měl podzim lepší, na jaře usnul na vavřínech a začal „švejkovatět". Odehrál třeba slušně poločas, pak měl výpadek. U něj to byla taková houpačka, měl problém v hlavě. Myslel si, že když jsem ho pochválil v novinách, tak mu to půjde samo. Má schopnosti, ale musí je udržet celý zápas a ne se třeba nechat vyprovokovat nebo diskutovat o výrocích s rozhodčími. Když se věnuje hře, tak je to hráč, na kterém se může stavět.

Kde byste našel pozitiva v týmu?
Pozitiva jsou v nasazení a v poctivé práci, a i když se klukům třeba nedařilo v určitých úsecích hry, dokázali zareagovat na moje připomínky a třeba jako s Hvozdnicí, otočit zápas ve druhém poločase. Máme také velmi dobrého gólmana Michala Soukupa, který dobře chytá penalty a i hra dopředu nebyla špatná.

Kde je potřeba do nové sezony zabrat?
V defenzivní činnosti, kde málo komunikujeme, což byl náš hlavní problém. Máme jen Michala Budila, který mluvil, ale ostatní kluci Kuba Šlejmar, Martin Sládek a Honza Říha, jsou v tomto ohledu strašně hodní, nemluví a tím si zaděláváme na problémy.
Novinka v podobě pokutových kopů po remízových utkáních vám také vyhovovala, když jste z devíti pokusů, šestkrát vyhráli…
Určitě se nám to vyplatilo. Pokud došlo na penalty, tak jsme měli díky brankáři Michalovi Soukupovi velkou šanci na druhý bod, což jsme využili.

Už jste si vybral posily do nové sezony a na jakém postu byste chtěl tým zkvalitnit?
Posily jsou zatím v jednání. Měl jsem vyhlídnutého Jakuba Bredlera, ale to padlo, protože se dohodl s divizním Rakovníkem, což chápu, je to vyšší soutěž. Nevíme, zda máme u Jirky Kamarýta usilovat o přestup, když má neustálé problémy se zdravím. Moc toho za nás nenahrál, přes zimu byl na operaci s třísly a poté měl problémy s achilovkou. Pokud bude zdravý, tak o něj máme zájem, pokud ne, tak nemá cenu dělat maroda. Jsme dohodnuti, že půjde do přípravy a uvidíme, jak jí po zdravotní stránce zvládne. Přál bych si ještě tým zkvalitnit v útoku, i když tam máme Vojtu Budila, který by měl teď dostávat více šancí. Ještě bych potřeboval univerzála do obrany, takový defenzivní štít.

První posilou můžete být vy, když jste se z Benešova přesunul do Votic jako volný hráč…
Volné přestupy jsem přivítal a už jsem mohl konečně ve 46 letech přestoupit do Votic. Teď se dávám po dubnové operaci kolene do kupy. Pokud budu zdravý a budu mít čas, tak si občas půjdu kopnout za béčko.

Kdy začínáte s letní přípravou a jaká sehrajete přípravná utkání?
Začínáme v úterý 12. července od 17:30 a přípravné zápasy sehrajeme s Teplýšovicemi, Želčí, Divišov, Sedlčany a v jednání jsou Královice.

Jak trávíte volno od fotbalu, opět na rybách nebo vyrážíte s rodinou na dovolenou?
Teď si užívám, fotbal jsem hodil za hlavu, za sezonu toho mám dost. Dobrý konec jsem přivítal. I když mi pomáhá Luboš Javorský, tak si spoustu věcí dělám sám. Relaxuji, jsem na chatě, chodím na ryby, a pokud rostou houby, tak i na ně vyrážím. Dovolenou letos poprvé směřuji až konec července, kde nám pracovní povinnosti na chatě a manželka má také dovolenou. Takže to bude dovolená – nedovolená, v práci nebudu, ale na tréninky jezdit budu.

Koho vidíte jako vítěze ME ve Francii?
Mistrovství samozřejmě sleduju. Fotbal je neskutečně vyrovnaný, ale vyloženě favorita nemám. Všichni favorizovali Chorvatsko, které hrálo výborně, ale vypadlo s Portugalskem. Osobně jsem měl před mistrovstvím černého koně Maďarsko, které potrápí soupeře, což se vyplnilo. Německý trenér přinesl do horkokrevného týmu nový řád a vybojovali postup ze skupiny. I když vypadli s Belgií v osmifinále, tak zanechali na mistrovství dobrý dojem.

A jak hodnotíte výkon našeho týmu?
Nemůžu to pořádně hodnotit, když jsem od našich neviděl skoro nic (trpce se zasměje). Naše výkony jsou určitě zklamáním, ale musíme si přiznat, že nemáme kvalitu nejen v národním mužstvu, ale i v lize. Strašně mi chyběl individuální přechod přes hráče, bylo to bázlivé, prostě neslané, nemastné. Byli jsme nejhorším mužstvem na mistrovství, do útočné fáze jsme si nevytvořili nic a s Chorvatskem jsme měli neuvěřitelné štěstí. Je to pro mě velké zklamání a nevidím výhledově, že se to zlepší.