ČAFC PRAHA 2
MARILA VOTICE 3


Úvod Voticím nevyšel, což Čafka využila. První střelu ještě Klíma kryl, ale o chvíli později zaspal při centru, hráč ho předskočil a hlavou poslal pražský tým do vedení. Votice dirigované Zdeňkem Svobodou se po deseti minutách probudily, ale Honka po dlouhém pasu a Svoboda mířili mimo tyče, Danielovu ránu vyrazil gólman na roh, stejně si brankář poradil i se střelou Filingera po rychlém autu Slabého. V 19. minutě byl faulován Filinger v šestnáctce, ale míč z penalty poslal Svoboda vedle. Votice pokračovaly honbu za vyrovnáním, jenže správný cíl v podobě gólu nemohly dlouho najít. Centr Bareše netrefil Dohnal, po průniku Nováka pálil Daniel vedle, trestné kopy Filingera a Svobody nebyly přesné. Čafka podnikala rychlé kontry, ale bez pořádného zakončení. Ve 36. minutě se Votice dočkaly. Po úniku Honky a centru Bareše vyrovnal Filinger na 1:1.


Do druhé půle vstoupili Votičtí jako uragán a rozhodli o své výhře. Ve 47. minutě zakončil Filinger samostatnou akci střelou, gólman míč vyrazil a dobíhající Dohnal ho uklidil do sítě – 1:2. Za šest minut se postavil Zdeněk Svoboda k trestnému kopu po faulu na Nováka, vymetl pavouky šibenici a nechal tak zapomenout na neproměněnou penaltu – 1:3. Čafka se nechtěla smířit s prohrou, protože remíza by jí stačila na vítězství v turnaji. Jenže Soukup měl branku zavřenou a střely kryl. Na druhé straně se do šancí dostal i renomovaný „zabiják“ Horst Siegl, ale nejprve jeho střelu vyrazil gólman na břevno a podruhé v koncovce po centru Svobody selhal. Poté ještě Svoboda nastřelil břevno a Honka pálil vedle. Závěr ale vyšel Čafce, když v 84. minutě snížila po kombinaci na 2:3. Až do posledního hvizdu rozhodčího se Votičtí obávali o výhru a jen díky brankáři Soukupovi a nepřesné mušce Čafky ji uhájili.


„Prvních a posledních patnáct minut bylo z naší strany špatných. Na začátku jsme dostali po chybě brankáře gól. Pak se kluci srovnali, dali tři góly a hra se mi líbila. V závěru ale přišlo uklidnění, soupeř snížil, byl lepší, ale výhru jsme uhájili,“ zhodnotil zápas trenér Votic Ivana Čabala a posteskl si: „Máme hodně nemocných hráčů, kteří jsou na antibiotikách. Doufám, že na první mistrovský zápas budou k dispozici.“


Branky Votic: 36. Filinger, 47. Dohnal, 53. Zd. Svoboda. Poločas: 1:1. Marila Votice: Klíma (46. Soukup) – Novák, Havlíček, Gazmend, Honka – Slabý, Zd. Svoboda, Filinger (69. Neuberg), Bareš – Dohnal (58. Daniel), Daniel (46. Siegl).


První mistrovský zápas sehraje SK Marila Votice v neděli od 10:15 na hřišti Viktorie Žižkov B. „Jedeme alespoň pro bod,“ dodal bojovně kouč Čabala.