V létě se Votice staly farmou ligové Příbrami. Jak spolupráce fungovala?

Vzhledem k tomu, že spolupráce s Příbramí fungovala již v minulosti, tak jsme tímto naše vztahy jen prohloubily.

V kádru došlo před začátkem sezony k velké obměně. Je pro Vás tedy páté místo po podzimu úspěchem?

Nemá cenu řešit otázku úspěchu v polovině sezony. Kamenem úrazů pro nás byla velká fluktuace hráčů, proto bych nerad srovnával kvalitu mužstva na jaře a na podzim.


Během podzimu jste snad nehráli dvakrát ve stejné sestavě, když se příbramští hráči u vás točili. Je to také příčina kolísavých výkonů, kdy jste byli schopni porazit Český Krumlov a Bohemians 1905 5:0, ale na druhou stranu jste doma prohráli s Tachovem 1:2 a v okresním derby dostali v Benešově trojku?

Toto přesně odpovídá odpovědi v předešlé otázce. Ne vždy si sestava sedla tak, jak by měla.

Ale jak se říká, závěr dobrý - všechno dobré. Porazili jste v posledním kole dosavadního lídra z Horních Měcholup na jeho hřišti a pomohli tak Benešovu k prvnímu místu na podzim. Byl to váš nejlepší zápas?

Určitě ano. Předvedli jsme velmi kvalitní výkon, i po stránce morální. Hráči Příbrami i Votic v tomto utkání ukázali, že se umí semknout a odevzdat na hřišti všechno.

Který zápas by jste naopak chtěl vymazat z paměti?

Určitě Benešov. A z domácích zápasů Tachov. V těchto zápasech jsme propadli v touze zvítězit a předvedli jsme jen chladný bezkrevný výkon.

Jak jste byl spokojený s hráči Příbrami, kteří dorazili na farmu do Votic a kdo Vás z nich nejvíce potěšil a na druhou stranu, od koho jste očekával víc?

Příchozí hráči z Příbrami jsou velmi mladí a proto na ně změna mužstva, hlavně v začátku soutěže dopadla ztrátou formy, což jsme očekávali. Postupně se aklimatizovali a dle možností nastupovali za A mužstvo, ale často dopláceli na to, že přicházeli hráči z příbramského A mužstva, proto těch šancí nedostali tolik, kolik si představovali. Určitě bych vyzvedl Petra Haase a Honzu Kvídu.

Střelecky se prosadili Jurdík (7 gólů) s Polodnou (6 gólů). Byli to hráči v ofenzivě, na které jste spoléhal?

Jsou to oba ofenzivní hráči, proto jsme od nich očekávali, že se střelecky prosadí. Jurdík nastupoval za Votice s velkým sebevědomím a své střelecké dovednosti potvrdil stejně, jako dříve v mládežnických týmech. Michal Polodna je velmi zkušený hráč a pro mužstvo Votic velmi potřebný, právě proto, že má střeleckou potenci.

Jak se Vám zamlouvala spolupráce obrany?

Musím přiznat, že to byl náš nejslabší článek mužstva. Ač nejsem zastánce velkých změn, tak v obraně se nám protočilo poměrně velké množství hráčů, než jsme našli optimální sestavu.

Dojde přes zimu k nějakým změnám v mužstvu?

Na tuto otázku nejsem schopen momentálně odpovědět, vše se bude řešit v blízké budoucnosti.

Jak fungovalo to, že jste vedl jako trenér áčko v divizi a béčko v I. B třídě?

Myslím si, že to nebyl žádný problém, protože většinu tréninků jsme měli společných. A když bylo potřeba týmy rozdělit, A mužstvo pracovalo s asistentem Jaroslavem Maškem a já s B mužstvem. Jen rodina mě doma příliš neviděla.

Kdy začínáte divizní zimní přípravu a jakou bude mít nápň (soustředění, tréninky, zápasy)?

Příprava A mužstva začíná 10. ledna. Co se týče soustředění, je vše zatím v jednání. Jinak se bude jednat o klasickou zimní přípravu, podle podmínek votického areálu.