„Nebude to nic jednoduchého. Slavie všechny body udělala venku, doma dvakrát prohrála. To svědčí o tom, že mladí kluci odhodí venku křečovitost a povinnost domácího vítězství, hrají uvolněně a mužstva trápí,“ nevidí snadnou cestu za výhrou trenér Votic Ivan Pihávek a odtajnil, co o soupeři zjistil: „Sice jsem je neviděl. Mám však informace, že je to typicky slávistické juniorské mužstvo. Hrají jednoduše na pár dotyků v rychlosti, dobře brání a chodí do rychlých brejků, na což si musíme dát vzadu pozor, abychom moc neotvírali hřiště.“

Votický tým bude, jakožto farma Příbrami, posílen více hráči ligového týmu, které hrálo v pátek. „S trenérem Vavruškou se před každým kolem dohadujeme o hráčích, kteří nám přijdou pomoci. Vše je to na rozumné dohodě. Teď jsem byl ale požádán, jestli bych mu nevyhověl, s větším počtem hráčů, protože mají víkend volný. Chce, aby hráči, kteří ještě v lize nenastoupili, si zahráli za Votice. Jsme farma, tak musíme být rozumní a Příbrami vyhovět,“ nezlobí se Pihávek a dodává: „Osa týmu (tři, čtyři hráči) se ale musí zachovat a zbytek asi doplní hráči Příbrami. Nevytížení kluci, kteří nenastoupí v divizi, tak půjdou v neděli pomoci béčku v I. B třídě ve Zdislavicích. Jsme však limitování i soupiskami.“

Béčko Slavie si také může pomoci ligovými hráči, dvakrát to však udělalo a oba zápasy prohrálo. „Těžko říci. Ve Slavii ale během týdne došlo avizované výměně – trenér z B mužstva šel do áčka jako asistent a asistenti Vrabec a Přibyl skončili u béčka. Hráči tak mají více motivace se před novými trenéry ukázat,“ má jasno Pihávek.

Po zdravotní stránce má kouč všechny hráče k dispozici. „Z Krumlova byli sice kluci nakopaní, ale všichni se dali do pořádku, i Andrejevič, kterého jsme museli střídat již trénoval.

A s jakým cílem jde trenér Pihávek do zápasu? „Očekávám hodně bojovný fotbal do poslední minuty. Doufám, že obě mužstva divákům ukáží ofenzivní styl. Jestli chceme hrát na špici a být v kontaktu se Strakonicemi, s kterými hrajeme za týden, tak musíme vyhrát, aby nám neodskočily.