„Teď už není tajemstvím, že jsme jednali o této možnosti s klubem Marila Votice. Zítra vše bude potvrzeno na losovacím aktivu,“ potvrdil informaci ředitel příbramského klubu Petr Větrovský.

To potvrzuje i sekretář klubu SK Marila Votice Pavel Bradáč: „Chtěli jsme, aby vše zůstalo, co nejdéle utajeno, ale když už se to provalilo, tak zprávu o spojení s Příbramí potvrzuji.“

A jaká by měla být funkce farmy? Tým Votic dál bude hrát své zápasy na svém hřišti a v soutěži, kterou hrál v minulém ročníku. Jen jeho kádr doplní talentovaní mladíci z Příbrami. „Věříme, že naši nejšikovnější junioři budou mít šanci rychleji růst po boku zkušených hráčů, jako je třeba Polodna. Samozřejmě z našeho béčka i z Votic bude muset odejít několik hráčů. My dáme příležitost jen těm, kteří pro nás budou mít perspektivu prosazení se do ligy,“ doplňuje Větrovský.

Sekretář Votic také vidí do budoucna ve spojení jen pozitiva. „Myslím si, že by to mohlo fungovat. Máme v mužstvu hodně zkušených hráčů, a když se k nim připojí mladíci z Příbrami, mohlo by to přinést ovoce. Podobně se spojují i jiná mužstva, tak uvidíme, co to pro nás přinese,“ nechává si Pavel Bradáč otevřená zadní vrátka.

Tím, že Votice získají statut farmy 1.FK Příbram, nezanikne příbramskému klubu ani možnost startu ne tolik využitých hráčů prvoligového kádru. „Hráči, kteří nenastoupí do zápasu první ligy, budou moct hrát druhý den za Votice. Nevím přesně, jak to funguje, ale myslím, že to je něco jako střídavý start u mládeže,“ uzavřel otázku vzniku farmy Petr Větrovský.

Votice mají také béčko, které postoupilo do I. B třídy. „Za naše béčko budou moct nastoupit jen hráči Votic, nikoli ti, kteří přijdou po spojení z Příbrami,“ objasnil Pavel Bradáč.