Votice – Sezimovo Ústí B 2:1

Od začátku měli více ze hry domácí, ale první střelu na bránu vyslal až hostující hráč, ale Tuček si s jeho projektilem poradil. Po dvaceti minutách začali být nebezpeční i Votičtí. Nejprve hlavičkoval Horváth po centru Čupra nad, následně po úniku Lizáka pálil Viskup, ale gólman ránu vyrazil na roh. Mezi 29. a 31. minutou se již domácí radovali. Nejprve se prosadil Lizák hlavou po centru Horvátha a následně Horváth se trefil přesně po dlouhém pasu na Čupra a jeho přihrávce. V závěru poločasu se ještě zaskvěl gólman hostů, když vyrazil střelu Viskupa z voleje po centru Bareše.

Po přestávce opět zahrozili první hosté, ale brejk zakončili těsně vedle. Poté, až na jeden případ, byli nebezpeční domácí, ale Horváth po uvolnění Barešem a Čupr po rozehrání trestného kopu Lukešem, netrefili branku, stejně dopadla hlavička Lizáka po trestném kopu Čupra. V 85. minutě ale udeřilo nečekaně na druhé straně, když si na trestný kop naskočil Hojdar a poslal míč do votické branky.

Branky: 29. Lizák, 31. Horváth – 85. Hojdar. Rozhodčí: Garaja. Poločas: 2:0.

Marila Votice: Tuček (46. Novák) – Řehák, Faitl, Kopřiva (46. Říha), Čupr – Viskup, Lukeš, Polodna Bareš – Horváth, Lizák.

OČIMA TRENÉRA

S vítězstvím v přípravném zápase byl trenér Votic Ivan Pihávek spokojený. „Vyhráli jsme po kolektivním výkonu, což kvituji, ale rozdíl skóre mohl být vyšší, protože jsme soupeře jednoznačně přehrávali. Navíc mám radost, že se nikdo nezranil,“ potěšilo kouče, který poznamenal k úrovni zápasu: „Obě mužstva se nacházejí v závěru nejtěžší zimní přípravné fázi, čemuž odpovídala i hra.“

Zápasem Votičtí zakončili nejtěžší část zimní přípravy. „Hrubou část jsme zápas skončili a teď již pomalu budeme směřovat tréninky k mistrovským zápasům,“ podotkl Pihávek.

Do zápasu s béčkem Sezimova Ústí vstoupili jen třináct hráčů ve votických dresech. „Hráči jsou nemocní a mají také drobné zranění. Dostali šanci mladí kluci, kteří pravidelně nehrají a myslím, si, že se s tím dobře poprali,“ pochválil mladíky kouč Votic.

A jak je vyřešená tajenka s novými tvářemi. „Se zkoušenými hráči i kluby jsme předběžně dohodnuti a během příštího nebo maximálně dalšího týdne se vše vyřeší, doufám, že v náš prospěch,“ věří Pihávek.