Votice opět těsně prohrály

Votice - Po porážce sMeteorem Praha prohrála smolně divizní Marila Votice opět vdomácím prostředí, tentokrát sdruhými a opostup bojujícími Kunicemi. Převaha domácích fotbalistů přišla v zápase vniveč.

20.3.2010

Votického novice v sestavě Vojtu Pohorského (v bílém) srazil kolenem brankář Kunic Václav Krch v šestnáctce. Rozhodčí ale penaltu nenařídil, navíc se gólman zranil, ale zápas dochytal.Foto: Foto: Jan Voráček

Marila Votice – Kunice 0:1

Zápas začal pro Votice špatně, když ve 2. minutě fauloval Faitl v šestnáctce a Balšánek penaltu proměnil. Poté však převzali iniciativu překvapivě domácí, vypracovali si šance, ale Borkovec po hlavičce Horvátha pálil vedle, Lukeš po rohovém kopu špatně trefil míč a M. Budil po přihrávce Lizáka mířil do gólmana. Hosté spoléhali na brejky, ale Balšánkovu a Jíši střely kryl Mašín a Marek hlavičkoval po centru Kopty nad.

Po přestávce se hrálo prakticky jen na jednu branku, a to Kunickou. Gól by ale Votice nedaly asi ani do půlnoci. Příležitosti Budila, Knoblocha, Horvátha a Pohorského v nastavení lapil gólman Krch, hlavičky Knoblocha, Neuberga, Lizáka a Faitla skončily vedle branky a Neubergovu střelu zastavilo břevno. Hosté nevěděli kam dřív skočit a zmohli se jen na jednu odpověď, ale dělovku Koubka po standardní situaci vyrazil Mašín na roh, přesto si odvezly Kunice tři body z Votic.

„Oproti minulému zápasu nemám hráčům co vytknout. Měli výborný přístup k utkání, bojovali, byli aktivní, důrazní a hráli svůj fotbal. Ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili, ale bohužel jsme z mnoha šancí nedokázali vstřelit branky a Kunice měly velké štěstí. Penalta asi byla, ale my jsme měli po faulech na Lizáka a Pohorského kopat penalty také,“ zlobil se po zápase na hlavního arbitra trenér Votic Ivan Pihávek.

Branky: 2. Balšánek (z PK). Rozhodčí: Cupl – Bureš, Prokeš. ŽK: Horváth – Jíša, Balšánek. Diváci: 150. Poločas: 0:1.

SK Marila Votice: Mašín – Viskup, Neuberg, Faitl, Bareš – Borkovec, Lukeš, M. Budil (57. V. Pohorský), Walter (20. Knobloch) – Horváth, Lizák.

20.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Martin Kupka.
14

Po přepočtu středočeských hlasů střídá ve sněmovně Kupka Bendla

Vyhnal si nechal rozhodující úder na poslední minutu

Veselý byl po zápase hrozně šťastný

Vlašim – Zápas, na který se všichni okresní fanoušci ledního hokeje těší, v sobotu poprvé v sezoně vypukl. Na vlašimském stadionu se střetli domácí Rytíři a Lvi z Benešova v zápase krajské ligy. Derby jaksepatří. Plný „dům“, emoce na ledě i v hledišti, sedm branek, dvě trestná střílení a nakonec vítězství se šťastným koncem půl minuty před závěrečnou sirénou pro domácí Vlašim 4:3. Ta potvrdila, že doma s Benešovem neprohrává a vyhrála popáté za sebou.

Při Voticích stála paní Štěstěna

Votice - Ve fotablové I. A třídě skupině A si Votice poradily na umělé trávě s Komárovem, když brankář Tůma měl dobře postavené tyče a narozdíl od předchozích zápasů, byli Votičtí třikrát úspěšní v koncovce. Po čtyřech prohrách v domácím prostředí se tak dočkali výhry, i když soupeř kousal. „S výsledkem jsem spokojený, ale herně to zaostávalo. Vyhráli jsme se štěstím, když měl Honza Tůma dobře postavenou branku,“ oddechl si po zápase kouč Votic Martin Bárta.

Nespeky penalty zvládly

Slaný – V posledním podzimním kole krajského fotbalového přeboru vybojovaly Nespeky dva body ve Slaném, když po bezbrankovém průběhu vyhrály na penlaty.

OBRAZEM: Koza doprovodila lampiónový průvod v Kamberku

Kamberk - Lampy a různá světélka rozsvítila potemnělý Kamberk v sobotu 18. listopadu. Zúčastněných bylo mnoho, středem zájmu se ale na chvíli stal tuze netradiční návštěvník. Se světélkem totiž přišla i koza domácí jednoho z obyvatelů obce.