Doubravka – Marila Votice 2:1

Úvod vyšel hostům. Walterovu dělovku ještě gólman vyrazil, ale na centr Viskupa tečovaný vlastním hráčem Sýkorou, již nestačil. Domácí však v 16. minutě Salákem po přiklepnutí Duchkem vyrovnali. Až do poločasu se střídaly šance na obou stranách, u Votic Lizák, Knobloch, Valter (břevno), na domácí straně Vaigl a Salák. Těsně před poločasem byla nařízena na hosty penalta, ale Mašín jí Vaiglovi lapil.

Ihned po přestávce rozehráli domácí rychle standardní situaci, Neuberg vyrazil míč rukou z branky a byl vyloučen. Jenže Mašín i druhou penaltu Novákovi kryl. I v deseti drželi Votičtí remízu a Mašín kryl střely Vaigla a Šimra. Přišla ale osudná 81. minuta. Rezek ztratil míč u vlastní šestnáctky a Salák chybu potrestal. Deprimovaný votický záložník svlékl a zahodil dres a jelikož měl již žlutou kartu, šel předčasně pod sprchy. V závěru se hosté i v devíti snažili o vyrovnání, ale to jim nebylo přáno.

„Jsem pěkně naštvaný. Vstup jsme měli oproti jiným zápasům dobrý a dostali jsme se do vedení. Bohužel jsme se dopustili chyby při nákopu do vápna a soupeř toho využil k vyrovnání. Poločas jsme dohráli relativně v pohodě, i když proti nám byla nařízena penalta, kterou ale bravurně Jarda Mašín zlikvidoval. V Doubravce hráli prim hlavně zkušení Sýkora se Salákem. Ihned po přestávce jsme se dopustili kapitální chyby, když po rychle rozehrané standardní situaci vyrazil Neuberg míč rukou z brankové čáry a byl vyloučen. Domácí kopali druhou penaltu, ale Mašín jí opět chytil. V deseti lidech jsme paradoxně začali hrát lepší fotbal, kluci makali a jezdili. Ač to vypadalo, že soupeř má více ze hry, my měli nebezpečné brejky. Až do osudné 81. minuty, kdy se Patrik Rezek dopustil kapitální chyby před naší šestnáctkou a soupeř toho využil. Všechno úsilí vyšlo vniveč, navíc byl Rezek po extempore vyloučen a dohrávali jsme v devíti. I poté jsme si vypracovali dvě gólovky, ale nevyrovnali jsme. Byl to psychicky náročný zápas, navíc jsme před derby s Benešovem přišli o dva hráče,“ byl zlomený kouč Votic Ivan Pihávek.

Branky: 16., 81. Salák – 5. vlastní Sýkora. Rozhodčí: Tupý. ŽK: Švec – Rezek 2, Horváth. ČK: 49. Neuberg, 81. Rezek (oba V). Poločas: 1:1.

SK Marila Votice: Mašín - M. Budil (51. Lukeš), Faitl, Neuberg, Bareš - Viskup (85. Houška), Rezek, Lizák, Walter (87. Siegl) - Horváth, Knobloch.