Marila Votice – Prachatice 4:0


Votice rozhodly o výhře již do přestávky. První a poslední svoji střelu vyslali hosté hned v úvodu, ale Ducheček navštívenku Janouška kryl. Poté převzali vládu nad utkání domácí a mezi 17. – 25. minutou vstřelili tři góly. Nejprve kombinaci Očovana s Horváthem zakončil hlavou Knobloch, poté hlavičku Neuberga po rohu Waltera vykopl obránce, ale přímo do nohy Očovana a od ní míč doputoval do sítě a třetí zásek zarazil z penalty Horváth po faulu na Očovana. Ještě před zahráním byl vyloučen hostující Janoušek za strčení do rozhodčího. Domácí pokračovali v tlaku, Walter mířil vedle a Knobloch napálil již pošesté v sezoně břevno. Ve 40. minutě vyrazil gólman střelu Očovana a Horváth dopravil míč počtvrté do sítě.

Po přestávce již domácí vedení kontrolovali, vypracovali si další šance, ale Rezkovu střelu vyrazil gólman na roh, Horvátha také Hrubý vychytal, Knobloch zakončil slalom vedle a stejný hráč, když už byli hosté v devíti (vyloučen Koršala za urážku) napálil balón do gólmana.


„Zápas nám vyšel a hodně nám pomohla rychlá branka. Začali jsme hrát svoji hru, soupeře přehrávali, což se projevilo v brankách. S diváky jsme se rozloučili kvalitním výkonem a vítězstvím, což je hlavní. Sestava, která nastoupila předvedla kvalitní výkon, ze všech bych vyzdvihl kapitána Lukeše, který hráče velmi povzbudil, když minule nehrál. Jsem rád, že jsme již zachráněni, i když je s podivem, že jsme se se čtyřiceti body třásli o záchranu skoro až do konce,“ zhodnotil zápas kouč Votic Ivan Pihávek a divil se vyrovnanosti soutěže.


Branky: 25., 40. Horváth (z PK), 17. Knobloch, 24. Očovan. Rozhodčí: Morávek. ČK: 25. Janoušek, 79. Koršala (oba P). Diváci: 240. Poločas: 4:0.

SK Marila Votice: Ducheček (87. Řehák) - Málek, Faitl, Neuberg, Bareš - Knobloch, Rezek, Lukeš, Walter (79. Houška) – Očovan (53. Malina), Horváth.