Marila Votice – FK Tábor 5:0


Výsledek vypadá na jasnou záležitost Votic, ale opak byl pravdou. Hlavně v úvodní půlhodině hosté domácím zle zatápěli a nastřelili v 19. minutě tyč Mašínovy branky. „Tábor nás vůbec nepustil do hry, přehrával nás agresivitou a lepší kompaktností celého mužstva. Těžko jsme se prosazovali hlavně v záloze a rozehrávka byla zdlouhavá. Nevím jestli to mám přičíst únavě nebo špatnému rozcvičení,“ zlobil se trenér Votic Ivan Pihávek na hráče za úvod zápasu. V závěru poločasu se domácí probudili, zpřesnili hru a ve 41. minutě je Walter z dálky, po špatném brankáře, dostal do vedení.
Do druhého poločasu oba trenéři poslali na hřiště čerstvé hráče, ale kvalita byla jasně na straně Votic, které stříleli jeden gól za druhým a zastavily se na čísle pět. Nejprve se prosadili po akcích Dvořáka Bareš a hlavičkující Dohnal. Čtvrtý gól přidal Siegl mladší po dlouhém pasu Waltera. Účet zápasu podtrhl Rezek, když dorazil míč do sítě po trestném kopu Waltera do tyče.


„Soupeř ve druhém poločase nasadil jako my mladší hráče, ale vázla mu souhra. Toho jsme využili a druhý poločas vyzněl v náš prospěch,“ zhodnotil hru po přestávce Ivan Pihávek a byl překvapen kádrem soupeře: „Tábor má silné mužstvo a byl jsem překvapen, že za mužstvo v krajském přeboru nastupují hráči s třetiligovými zkušenostmi.“ Výhra v přípravě ale jistě hráče Votic potěší. „Výsledek je pro nás příjemný, potěší, ale já bych ho nepřeceňoval, protože je zatím konec ledna a první mistrák se hraje až za šest týdnů,“ neřeší výhru trenér.


V mužstvu se objevily nové tváře brankář Mašín a útočník Knobloch. „Mašín je po dlouhodobém zranění kolene, chytal naposledy krajský přebor a u nás to zkouší. Honza Knobloch je hráč Viktorie Žižkov a má zájem jít k nám na hostování. Znám ho, měl jsem ho v Chebu. Oba se ukázali v dobrém světle, stejně jako dorostenecký brankář Říha,“ potěšily kouč nové tváře.


Zkouškové období ve Voticích skončilo Nigerijci Dixonovi: „Usoudili jsme, že takové hráče tady mezi mladíky máme, jako například Filipa Dohnala, který se snaží a pracuje pro mužstvo a proti Táboru zahrál velmi dobře. U Dixona jsme nebyli spokojeni s přístupem k tréninku,“ oznámil Pihávek, proč hráč černošské pleti nezůstal ve Voticích.


Branky: 41. Walter, 52. Bareš, 61. Dohnal, 86. Siegl ml., 88. Rezek. Poločas: 1:0.


SK Marila Votice: Mašín (70. Říha) – Malina (27. Jantač), Gazmend, Lukeš, Bareš – Houška (46. Dvořák), Rezek, Walter, Daniel (46. Málek) – Siegl ml. (46. Dohnal), Knobloch (66. Siegl ml.).


Další utkání sehrají Votice v sobotu 31. ledna ve 12 hodin doma s Březnicí.