Marila Votice – Motorlet Praha 1:2

Po výhře v poháru nad Vlašimí podali hráči Marily těžkopádný výkon a Motorlet je nachytal na švestkách. Od úvodního hvizdu rozhodčího byli hosté aktivnější a po zásluze se dostali do dvoubrankového vedení, když centr Patery přetavil v gól hlavou Borovský a těsně před koncem poločasu sám Patera poslal míč do sítě po rohovém kopu. A to ještě Borovský a Vincenc nemířili mezi brankové tyče. Domácí toho moc nevymysleli a brankář Kučera si mohl vzít dovolenou, protože střely Jelena, Maliny a Siegla staršího šly mimo motorletské tyče.


Po přestávce se hra nezměnila a ohrožena byla většinou votická branka, když Prošek a dvakrát Patera dobré šance nezužitkovali. Z domácí strany přišlo první vzrušení až v 63. minutě, kdy sparťanskou ikonu Horsta Siegla střídal jeho syn Horst. Votičtí vyvinuli v závěru alespoň náznak tlaku, který jim přinesl jen v 83. minutě snížení Bartolšicem po centru Bareše.


„Musím sportovně uznat, že jsme v zápase tahali za kratší konec. Motorlet byl rychlejší a běhavější než my. Nechci se moc vymlouvat, ale kluci byli po poháru unavení. Dopustili jsme se hrubých chyb v obraně, které soupeř potrestal. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu, ale podařilo se nám jen snížit. Před zápasem přišel kapitán mužstva Michal Budil, že má teplotu a nemůže hrát, proto jsme narychlo museli měnit sestavu. Takže se nám zápas po všech stránkách nepovedl,“ byl smutný trenér Votic Ivan Pihávek.


Branky: 83. Bartolšic – 24. Borovský, 39. Patera. Rozhodčí: Kembický. ŽK: Bareš, Gazmend, Jelen, Bartolšic – Šulc. Diváci: 230. Poločas: 0:2.

SK Marila Votice: Ducheček – Jelen, Gazmend, Lukeš, Málek – Malina (78. M. Budil), Rezek (46. Bartolšic), Zd. Svoboda, Bareš – Siegl st. (63. Siegl ml.), Horváth.