Votice – Čížová 2:1

Úvod zápasu byl pro domácí šokem. Hosté totiž ve 3. minutě založili nenápadný protiútok, který ale zakončil přesnou křížnou střelou Moravec. Votičtí tak od začátku museli dohánět jednogólový deficit, ale Štochl hlavičkoval po centru vedle. Na domácí kopačky se vkrádala nervozita, čehož hosté mohli využít, ale Moravec pálil vedle a Gögh vyzkoušel kvality Nováka. V 35. minutě ale udeřilo na druhé straně, když míč po trestném kopu Čupra vyboxoval gólman za šestnáctku, kde stál Walter napálil balón do sítě – 1:1. V samotném závěru poločasu skončila rána Veselého na rukavicích brankáře hostů Ramsy.

Ihned po přestávce hlavičkoval Bednařík vedle, ale to bylo ze strany hostů vše. Domácí přibývajícím časem zvyšovali tlak, přicházely i šance, ale centry Waltra a Šormy nepřetavili v góly Veselý a Štochl. Až v 59. minutě vypálil Walter, gólman balón neudržel a všudybyl Veselý byl na správném místě – 2:1. Votice mohly přidat již odpadajícím hostům další branky, ale dvakrát Walter, hlavička Polodny po rohu Čupra šly mimo brankové tyče a ránu Viskupa po centru Bareše gólman Rams lapil.

„Stalo se, to co jsme absolutně nechtěli, když jsme hned z prvního protiútoku prohrávali 0:1. Hosté dobře bránili a na kopačkách našich hráčů byla nervozita, navíc jsme v obraně nastoupili se třemi devatenáctiletými kluky, s kterými situace zacloumala. Museli se z toho dostat morálně a do poločasu jsme chtěli alespoň zremizovat, což se povedlo. Druhý poločas byl o dobývání vápna a branky soupeře, měli jsme šance, hodně míčů ze stran, ke kterým, když jsme se dostali, šly mimo bránu. Bylo to strašně složitý, ale nakonec se nám povedlo zápas otočit, i když rozdíl mohl být větší,“ oddechl si trenér Votic Ivan Pihávek a dodal směrem k nováčkovi divize z Čížové: „Soupeř má velice zkušené mužstvo, silné na míči a takticky vyzrálé. Je tam například Gögh, který hrál ligu za Mladou Boleslav a hodně kluků z Prahy. Po zápase mi přesto hostující hráči řekli, že byli rádi, že prohráli jen 1:2, protože je od 50. minuty chytaly křeče a nemohli to uběhat. Vzhledem k tomu, že to byl první zápas, tak jsem rád, že to takhle dopadlo.“

Branky: 35. Walter, 59. Veselý – 3. Moravec. Rozhodčí: Vaňkát. ŽK: Čupr – Moravec, Rybák. Diváci: 220. Poločas: 1:1.

SK Marila Votice: Novák – Šorna, Faitl, Andrejevič, Čupr (90. Djuketič) – Viskup, Mojdl, Polodna, Walter (72. Bareš) – Veselý, Štochl (82. Haas).