KÁCOV – VOTICE 1:4

V prvním poločase měli více ze hry Kácovští, ale míč do votické sítě nedopravili, když měli ve 29. minutě velkou příležitost, ale po faulu Homolky na Filipa neproměnil penaltu Červeňák, když jí Soukup bravurně lapil, jenž si předtím poradil i s ranou Švece. Votičtí byli nebezpeční po brejcích, ale jen dvakrát pořádně zahrozili, když Viskup ztroskotal po trestném kopu Čupra na brankáři Kňazíkovi, který v závěru poločasu vyrazil i střelu Jonszty na roh.

Zlom v zápase nastal mezi 54. až 56. minutou, kdy Votičtí vstřelili tři branky. Skóre otevřel Kamarýt, když protlačil míč do sítě po centru Koláře, vzápětí přidal krásnou střelou z voleje druhou branku kanonýr Štork a mat si dali Kácovští sami vlastní brankou po centru Slunečka. Poté již měly Votice hru ve své moci, vypracovaly si další šance, ale průniky Viskupa, Štorka a Voráčka kryl Gabriel a Kramný netrefil z metru prázdnou branku. V 81. minutě si došel pro míč na vlastní polovinu kanonýr Štork, aniž by se podíval, poslal balón na brankáře Tůmu, jenže míč přistál k nohám kácovského Červeňáka, který nabídkou nepohrdl – 1:3. Ihned po rozehrání vyslal Viskup do tahu Kramného a ten křížnou střelou opět získal Voticím tříbrankový náskok. Ten vydržel až do závěru, i přes parádní zákroky Gabriela a Tůmy.

„Zápas byl na užším hřišti více kontaktní, ale hrálo se zdravě tvrdě bez žádného ošklivého zákroku, který by hrozil zraněním. První poločas se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, s pasážemi, kdy jsme měli chvílemi více ze hry my a chvíli soupeř. Nás podržel Michal Soukup, když chytil penaltu. Ve druhé půli jsme během tří minut vstřelili tři branky, což soupeře skolilo. Od té doby jsme byli na hřišti dominantní, jen s jednou chybou Máry Štorka, po které jsme dostali gól. Vytvořili jsme si spousty pěkných akcí a šancí. S nasazením a bojovností jsem spokojený, jsem i rád, že jsme se opět střelecky prosadili. Byl to kvalitní přípravný zápas," byl spokojený po utkání trenér Votic Martin Bárta.

Votice vyhrály zaslouženě, hrály rychle od nohy a v pohybu," měl jasno po zápase nestárnoucí Roman Filip v dresu Kácova.

Branky: 81. Červeňák – 54. Kamarýt, 55. Štork, 56. vlastní, 82. Kramný. Poločas: 0:0.

Votice: Soukup (46. Tůma) – Kamarýt (58. Homolka), Čupr, Bareš – Homolka (46. Kramný), Písařík (46. Tábořík), Kolář, Viskup, Slunečko – Voráček, Jonszta (46. Štork).

Kácov: Kňazík (46. Gabriel) – Zvára, Rytina, Zeman – Švec, Cettl – Albrecht, Filip st., Pana – Červeňák, Vlasák. Průběžně střídali: Houdek, L. Petrů, Filip ml.

Votice hrají další přípravný zápas v sobotu 1. srpna na hřišti Želče. Hrát by se mělo od 17 hodin, avšak Milan Jonszta má rozlučku se svobodou (žení se v sobotu 8. srpna), tak se možná přesune zápas na dřívější čas.