TÝNEC NAD SÁZAVOU – VOTICE 0:4

Týnec si v zápasech moc šancí nevypracuje a když už, tak je musí proměňovat. V derby měl největší již ve 3. minutě Stejskal, ale ztroskotal na Soukupovi a bylo hotovo. Poté vzali otěže do svých rukou Votičtí a pomalu a jistě kráčeli k výhře. Po rohu Viskupa hlavičkoval Kolář nad a ránu Viskupa vyrazil Vašák na roh. Ve 20. minutě vyjel na zteč levý obránce Bareš poslal nadýchaný centr na Štorka a ten z první uklidil míč k pravé Vašákovy tyče. Ještě více do kolen dostal Týnec stoper hostů Čupr, jenž odhlavičkovaný míč D. Koptou poslal z voleje z hranice šestnáctky k tyči – 0:2. Hosté poté zklidnili hru, i domácí se snažili, ale vyprodukovali jen nebezpečnou střelu Popelky těsně vedle. V závěru poločasu mohl zvýšit Jonszta, ale sólo zakončil vedle.

Po přestávce se nehrála líbivá kopaná, přesto hosté ještě dvakrát udeřili. Po hodině hry využil Viskup chyby v týnecké obraně a po přihrávce Homolky uklidil míč k tyči. Netrvalo dlouho se po špatném vyražení míče Vašákem dostal k balónu Slunečko, naservíroval ho proti noze Štorkovi a ten mohl slavit svůj druhý gól v zápase. Následně bylo ještě několik akcí, které nebyly dotaženy do gólového konce, a tak mohly Votice slavit pohodnou výhru.

Branky: 20. a 68. Štork, 27. Čupr, 60. Viskup. Rozhodčí: Hůla. ŽK: Orsák, D. Kopta, Popelka – Podhorský. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Týnec nad Sázavou: Vašák – Sedlák (46. Dvořáček), D. Kopta, Mach, Artus (36. Kolář) – Kavoň (59. Souček), Orsák (73. F. Kopta), Radačovský, Štamberský, Popelka – Stejskal. Votice: Soukup – Říha (83. Šlejmar), Dušátko, Čupr, Bareš – Jonszta (61. Slunečko), Kolář, Podhorský, Viskup – Němeček (46. Homolka), Štork (74. Kramný).

OČIMA TRENÉRŮ

Radek Skála, Týnec nad Sázavou: „Jsem zklamán z naší hry. K derby jsme přistoupili katastrofálně a Votice byly suverénně běhavější, když jsme se jim nevyrovnali v pohybu ani bojovnosti. Nedalo se na naší hru koukat. Jedinou šanci jsme měli ve 3. minutě a poté si již nic nevytvořili. Jen tři hráči snesli měřítko, ostatní to byla katastrofa. Jsem hrozně zklamaný, ať si každý sáhne do svědomí a počasí na to nemělo vliv. Takhle se uspět nedá ani v I. B třídě. Se sestupem už jsme se smířili a chtěli jsme dohrát soutěž aspoň důstojně a potrápit Votice, ale to se bohužel nestalo."

Martin Bárta, Votice: „Bylo to povinné vítězství. Upozorňoval jsem však kluky, že to nebude jednoduchý zápas a domácí budou chtít vyhrát, k čemuž jim mohl dopomoci v dešti těžký terén, který spíše vyhovuje týmům, jenž nechtějí tvořit. Nakonec jsme derby bez větších problémů zvládli a bylo vidět, že týnečtí hráči jsou již z umístění v tabulce flustrovaní a v koncovce jsou špatní. Jsme rádi, že jsme venku vyhráli, dali čtyři góly a ještě nějaké šance nedali. Pomohlo nám také počasí, ve kterém kluci únavu z náročného programu méně cítili, než kdyby bylo horko. Ještě nás čekají dva anglické týdny, když ve středu hrajeme první finále poháru a další středu odvetu."