Votice se na výhru nadřely

Votice – Ve 22. kole fotbalové I. B třídy, skupiny E, přivítal lídr z Votic poslední Nečín, který ale Votice na podzim porazil a potrápil je i tentokrát, když o výhře lídra rozhodl až druhý poločas.

19.5.2013

Votického Michala Dušátka porazil na zem nečínský Josef Vršecký.Foto: Lenka Břicháčková

VOTICE – NEČÍN 3:1

Zápas začali překvapivě aktivněji hosté, nejprve střelu vyrazil Dvořák na roh, aby si vzápětí Bareš srazil centr do vlastní sítě. Inkasovaný gól domácí probudil a začali ostřelovat branku Nečína, jenže Viskup, Čupr, Homolka, Němeček neměli seštelovaná mířidla, Němečkovi zkazil radost brankář a Jonsztovi zase obránce. A tak pomohl domácím v závěru poločasu hostující obránce, jenž si srazil míč do vlastní sítě po přihrávce Němečka.

Ihned po přestávce si naskočil na roh Čupra Homolka a hlavou dodal Voticím klid. Domácí kontrolovali vedení a soupeře nepouštěli do ohrožení své branky. Naopak Jonszta po úniku Němečka pálil nad, Sládka vychytal gólman, aby v závěru dal Voticím definitivní pojistku po kombinaci D. Šedivý.

Branky: 43. vlastní, 49. Homolka, 85. D. Šedivý – 11. vlastní. Rozhodčí: Noll. ŽK: 1:0. Poločas: 1:1.

Votice: Dvořák – Šlejmar, Dušátko, Čupr, Bareš – Němeček (77. Sládek), Kolář, Viskup, Homolka – Štork (69. D. Šedivý), Jonszta (81. Otradovec).

19.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

I. A třída: Divišov - Vyšehořovice 0:2
4

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.