VOTICE – NELAHOZEVES 1:0

Zápas měly, až na výjimky, ve svém držení Votice, ale o nejtěsnější výhru musely bojovat až do konce. Domácím vyšel úvod parádně. Na konci čtvrthodiny naservíroval Pohan míč kolmicí Němečkovi, jenž sólo zakončil střelou k tyči. Paradoxně to byl jediný gól zápasu, protože domácí další šance neproměnili a ani hosté z minima síť za brankářem Soukup nerozvlnili.

Po brance se dostali domácí do zakončení, ale Koláře a Němečka hlavou po trestném kopu Čupra vychytal brankář Žlab, rány Štorka a Šlejmara se mezi brankové tyče nevešly. Důrazně hrající Nelahozevští si vypracovali jednu, zato gólovou střelu Bárty, kterou však v závěru poločasu bravurně vyrazil Soukup.

Po přestávce domácí ve velkém vedru hru kontrolovali a mohli skóre navýšit, ale dvě střely Šlejmara, Koláře a hlavička Štorka po rohu Čupra šly vedle a trestný kop Čupra gólman zlikvidoval. Hosté zahrozili třemi střelami, ale Rada, Kratochvíl ani Bárta se z gólu neradovali, a tak mohly Votice slavit postup do finále.

„Vyhráli jsme zaslouženě, když soupeř hrál docela tvrdě a důrazně. Vypracovali jsme si hlavně v prvním poločase několik šancí a přečíslení, ale dali jeden gól Němečkem. Soupeře jsme přetlačili pohybem a byli jsme běhavější, přesto nás při jediné, ale zato krásné střele, podržel brankář Soukup. Ve druhém poločase začali hosté hru více kouskovat, čemuž jsme se přizpůsobili a šance, které jsme si vypracovali, jsme nedotáhli kvůli malému důrazu nebo nesprávnému postavení hráče ve vápně, do konce. Přesto jsme si vedení pohlídali, když soupeř nejvíc zahrozil hlavičkou vedle," dodal po zápase spokojený trenér Votic Martin Bárta, který se již se těší na finále s Mutějovicemi, které se hraje v sobotu 3. srpna od 18 hodin. „Podívám se na jejich výsledky nebo zprávy co seženu, ale nějak to hrotit nebudu," překvapil Bárta.

Branka: 15. Němeček. Rozhodčí: Glogar. ŽK: Homolka – Rada. Poločas: 1:0.

Votice: Soukup – Říha (34. Šlejmar), Dušátko, Čupr, Bareš – Viskup, Pohan, Kolář, Homolka (70. Otradovec) – Štork (83. Sládek), Němeček.