Na uvolněný post po náhlém odchodu Ivana Haška jsou již jen dva kandidáti – současný místopředseda za Čechy Jindřich Rajchl a šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta. Třetí kandidát, rozhodčí Martin Šifalda, je již ze hry, protože nemá potřebný mandát z klubů, okresů ani krajů.

„Doufám, že předseda zvolí, protahování našemu fotbalu neprospěje,“ míní předseda OFS Benešov Jan Voráček, který se přímo volby v Praze v Národním domě na Smíchově zúčastní.

Co od volby jako předseda OFS Benešov očekáváte?

Byl bych rád, aby volby proběhly a předseda byl zvolen.

Zúčastníte se přímo volby?

Měl bych se za OFS zúčastnit osobně.

Vyhovují Vám kandidáti a koho budete za OFS volit?

To není o tom, zda mi vyhovují, jsou prostě tito dva. Oba kandidáti nám přednesli své reálné představy o řízení svazu, neslibovali hory doly, nepomlouvali se navzájem a to jsem ocenil. Komu dáme přednost, zatím rozhodnuto není. Jak jsem na předvolebních sezeních vyposlechl, okresům jde především o peníze, které už delší dobu nejsou.

Co by jste si po odchodu Ivana Haška přál a co by se mělo změnit?

Přál bych si, aby byl zvolen předseda, který vydrží déle než dva roky, ale to teď stejně nejde vyřešit. Ten co bude zvolen, má na práci zase jen dva roky a to je dost málo i pro dobrého předsedu.

Myslíte si, že již po páteční valné hromadě se zvolí nový předseda?

Doufám, že ano, protahování našemu fotbalu neprospěje. I když náznaky nějaké blokace ze strany Moravy stále existují, ale to jsou jen nepodložené informace.