Vlašim – Znojmo 2:1 (1:1)

Souboj nezačal zrovna strhujícím výkonem obou celků. Vlašimští hráči sice dokázali držet míč na kopačkách, ale nedokázali výrazněji zahrozit. To se postupně začalo více dařit hostům, ovšem první, kdo se radoval z branky, byli domácí, když výborně zahraný rohový kop dokázal dostat do sítě Vodháněl. Znojmo ovšem zbraně nesložilo, bylo aktivní a vypracovalo si několik šancí, které sice neproměnili, přesto nakonec vyrovnali, také po rohovém kopu, který zakončil Šamánek. Následně mohl Teplý otočit skóre, ale dvě šance zahodil. Podobně se vedlo v závěru poločasu na druhé straně Hadaščokovi, který nedokázal lépe usměrnit míč za Veselého.

„V prvním poločase jsme nehráli vůbec dobře a nebyli dostatečně důrazní v defenzivě,“ zlobil se trenér Vlašimi Petr Havlíček.

Do druhého poločasu vstoupila Vlašim se dvěma změnami v sestavě. Právě střídající Badocha mohl po dvou minutách poslat domácí do vedení, ale hlavičkoval vedle. Blaničtí rytíři byli následně aktivnější a výrazně jim k tomu pomohli i hosté nepřesnostmi v rozehrávce. Ovšem domácím hráčům chyběla větší přesnost v zakončení. Nejblíže ke vstřelení branky byl v 68. minutě Vodháněl, ale hlavičkoval těsně nad. Hosté byli neškodní a domácím šance přibývaly. Jenže Dao, který obral obránce, poslal míč trestuhodně vedle! Přesto se k Vlašimi přiklonila paní Štěstěna, když zlomil zápas v poslední minutě hrdina zápasu Vodháněl, a tak Vlašim mohla naplno slavit tři body.

„O přestávce jsme si vše vysvětlili. Ve druhém poločase jsme si dokázali vytvořit několik šancí, které bohužel neskončily gólem. Nakonec se k nám ale konečně přiklonilo fotbalové štěstí a v poslední minutě jsme dokázali dát rozhodující branku,“ měl radost po zápase vlašimský trenér Petr Havlíček.

Branky: 28. a 90. Vodháněl – 35. Šamánek. ŽK: Skopec, Hadaščok – Avdič, Veselý. Rozhodčí: Mrázek – Melichar, Caletka. Diváci: 408.

Vlašim: Řehák – Kadlec, Štochl, Březina, Tusjak – Janda (46. Plachý), Skopec (79. Dao), Mareček, Frýdek (46. Badocha), Vodháněl – Hadaščok.

Znojmo: Veselý – Javůrek, Malár, Čereda, Avdić – Helísek, Lacko, Machuča (79. Pospíšil), Šamánek – Teplý, Vašíček (75. Ambrozek).   

Jiří Paýr