POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – VŠENORY 3:1

V prvním poločase domácí dobře kombinovali a trpělivě čekali na příležitosti, které sice přicházely, ale chyběla finální přihrávka nebo lepší zakončení jako dvakrát v případě Šindeláře. Až v 35. minutě otevřel účet nové sezony player Havlíček, jenž si naskočil na trestný kop Pohorského a hlavou byl u míče dříve než vyběhnuvší gólman – 1:0. Vedení mohl v závěru poločasu navýšit Říha po rohu Pohorského, ale na zadní tyči hlavičkoval těsně vedle. Hosté jen nakopávali míče dopředu na vysokého St. Drážného, s čímž si obrana Poříčí v pohodě poradila a brankář Kumšta nemusel nic vážnějšího řešit.

Do druhého poločasu hosté vlétli, domácí napadali, jenže zapomněli na zadní vrátka, které otevřeli Šindelář s O. Pávem, jenž sólo zakončil podél brankáře. Za chvíli obral Havlíček o míč brankáře, nahrál O. Pávovi, jenž neposlal míč do prázdné branky, ještě ho potáhl šestnáctkou a nakonec nastřelil vracejícího gólmana. Následně nebyl O. Pávovi uznán gól pro ofsajd, Havlíček a J. Stibůrek branku netrefili. Všenorští se s přibývajícím časem více vrhali do útoku, začali být agresivní, nebezpeční i před brankou Poříčí a v 79. minutě snížili po rohu hlavou Michálka. Na remízu ale nedosáhli, i když se jednou Kumšta zapotil. V závěru totiž přinesl uklidnění do domácích řad Havlíček, jenž po slalomu ze strany propálil brankáře hostů potřetí.

„Jsem rád, že jsme první zápas zvládli, i když soupeř nehrál vůbec špatně, hlavně ve druhé půli byl nebezpečný. Zkusili jsme nové rozestavění, ale kluci jsou inteligentní a rychle si zvykli. Dobře kombinovali, trpělivě čekali na příležitosti a po zásluze vyhráli, jen škoda, že třetí gól nepřišel dřív," dodal po utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 35. a 89. Havlíček, 47. O. Páv – 79. Michálek. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek, St. Vlček, Křivohlavý, J. Páv – Pohorský (90. Limon), Hašek – Říha (70. Pavlečko), Havlíček, Šindelář (90. Braný) – O. Páv (76. Trpišovský).