Vyhrál Divišov, Poříčí dostalo košem

Dlouho se bránil hraní a už se nechtěl na hřišti ukázat. Přemlouvali ho nejvíce v Poříčí nad Sázavou (I. A třída), kde bydlí a v Divišově (vedoucí celek Okresního přeboru), kde prožil dětství a má rodiče. Nakonec po velkém naléhání „domácích" převážila druhá varianta, s tím, že bývalý reprezentant slíbil příbuznému a hráči Divišova Petru Campodonicovi, kterému byl nedávno na svatbě, že si s ním jednou nebo dvakrát v okresním přeboru zahraje.
Jak zpívá Janek Ledecký, že sliby se mají plnit nejen o Vánocích, tak chce slib splnit i Stanislav Vlček. Prvotní akci s přeregistrováním ze Slavie Praha do Divišova již zvládl. Teď již jen čeká na příhodný termín, kdy budou mít se Slávií volno a bude si moci zahrát. Jenže to stále nevychází. „Už mi volal Pepa Svoboda (pozn. prezident klubu Jawa Divišov), kdy bych si chtěl zahrát, ale zatím jsme nenašli termín," povzdechl si Vlček.

To potvrzuje i Josef Svoboda. „Standa je u nás zaregistrovaný, jsme spolu v kontaktu, ale jestli mu vyjde si za nás zahrát, tak to bude jenom dobře. Nelámeme však nic přes koleno a netlačíme na něj," hlásí prezident divišovské Jawy.

Do Mezna se mu v neděli nechtělo

O minulém víkendu mohl při reprezentační přestávce Stanislav Vlček nastoupit v Mezně. „V sobotu jsme byli se Slávií na oslavách v Trutnově a v neděli bych sice mohl, ale chci nastoupit, pokud to půjde, doma v Divišově," vysvětlil a dodal: „Teď hrajeme v sobotu v Plzni a Divišov doma s Vrchotovými Janovicemi, tak to nejde."

V neděli 27. října hraje Divišov derby ve Struhařově a Slávie v pátek doma s Bohemians 1905, jenže tentokrát mají v Praze v neděli odpoledne trénink. Poté jsou již do konce podzimu tři listopadová kola – 2. Jankov, 10. venku Maršovice a 16. doma Neveklov. „Pokud by to nevyšlo doma, tak bych jel i do Maršovic," říká Vlček.

Mendel z Novy Vlčka pěkně doběhl

Tak trochu byla „akce Vlček" v utajení až do minulého čtvrtka, kdy ve sportovních zprávách na televizi Nova vyšlo najevo, že jde hrát do Divišova, aniž by se k tomu „Vlčák" vyjádřil. Za vším stál jeho kamarád, šéf sportovní redakce televize Nova Dušan Mendel, který se u něj v Poříčí občas zastaví na kafe, když jede z Chotovin do Prahy. „V pět hodin odpoledne jsem od něj dostal zprávu. Koukej se na televizní noviny. Už jsem se bál, že je zase někdo ze Slavie v něčem namočený, tak jsem mu odepsal: „Co se děje", a on mi poslal smajlíky. Do osmi hodin jsem byl zpocený jako myš a přemýšlel, koho zase kde chytili nebo co, kdo provedl, ale, že se to bude týkat mé osoby, to mě nenapadlo," odtajnil původ zprávy pro celé Česko a dodal: „Od večera mi lítaly SMS a všichni chtěli vědět, kdy nastoupím."

Tak trochu si ale ikona Slavie „zavařila" sama. „Už mi volal týden před tím a ptal se jestli jdu do Poříčí, a tak jsem mu řekl, že jsem se domluvil v Divišově. On se toho hned chytil, že až budu hrát, tak přijedou s Novou a udělají Okresní přebor. Už se těšil, že pojedu v neděli do Mezna, když mám volno a že tam přijedou s televizí, což by se mu hodilo, protože v Mezně hraje brácha Šimáka. Jenže jsem mu řekl, že tam hrát nebudu, tak hodil do televize, že opět začínám hrát, ale ne ve Slavii, ale v Divišově," zlobil se na oko Vlček.