V tréninkovém centru na Strahově sehrál třetiligový nováček FC Graffin Vlašim první kolo poháru ČMFS proti diviznímu Loko Vltavín Praha. Lukáš Vebr rozhodl o tom, že fotbalisté z pod Blaníka přivítají ve druhém kole nováčka I. ligy Viktorii Žižkov.

LOKO VLTAVÍN 0
GRAFFIN VLAŠIM 1


Na levé straně zálohy se poprvé ve vlašimském dresu představila slovenská posila Patrik Zajac.
Začátek zápasu byl opartný z obou stran, a tak se do první větší příležitost naskytla až v 15. minutě. Útočník domácích se po levém křídle dostal až do vápna, dokázal i nebezpečně vystřelit, avšak brankář Skácel jeho dělovku vytěsnil na roh. Poté převzali iniciativu Vlašimští a několika kombinačními akcemi se dostávali za obranu soupeře. Z jedné takové i udeřili. Ve 32. minutě se Lukáš Vebr dostal za obránce a jeho centr skončil k překvapení všech za zády brankáře Vltavínu – 0:1. Do další velké příležitosti se dostal Vořechovský, ale v poslední chvíli mu obránce střelu zblokoval.
Druhá půle se hrála ve stejné režii jako první. Vlašimská obrana fungovala velmi spolehlivě, a tak se soupeř do žádných větších možností nedostával. Fotbalisté z pod Blaníka se soustředili hlavně na hlídání výsledku. Šanci rozhodnout měl po standardní situaci Šilhavý, ale odražený balón nedokázal dopravit do branky Vltavínu, a tak se hosté museli o výhru strachovat až do konce. Zvláště po sérii rohů, které velmi dobře zahrával bývalý hráč Vlašimi Pospíšil, měli hosté plné ruce a nohy práce, aby požáry uhasili. Všechny ataky nakonec bez úhony přečkali, a tak se diváci ve Vlašimi mohou těšit po Teplicích, s kterými hrají přátelský zápas v neděli od 17 hodin, na dalšího ligového soupeře, a to Viktorii Žižkov. „S defenzivní činností mužstva jsem spokojen, mimo standardních situací, s kterými jsme měli obrovské problémy a musíme je odstranit do mistrovských utkání. Je potřeba ještě více pracovat na přechodové fázi, tam nám to ještě skřípe. Je to tím, že je mužstvo nesehrané a hráči si musí zvyknout na změny, které po nich chci. Nasazení, vůle po vítězství a bojovnost byly v pořádku,“ dodal trenér Zdeněk Hašek k utkání a poznamenal, že nikdo nebude mít místo pod „pantoflem“: „Veselého jsem vystřídal, že něco vzadu nefungovalo. Z psychologického hlediska všichni vědí, že měřím všem stejně. Jestli je to hráč z Kladna, Prahy nebo odjinud nebo asistent, mě nezajímá. Potřebuju, aby kolektiv pracoval, všichni odehráli to, co mají a jestli se někomu nedaří, jsou další hráči, kteří dostanou šanci“.
V dalším kole přivítá Vlašim ve středu 5. září nováčka I. ligy Viktorii Žižkov. „Jsem rád, že jsme postoupili a že můžeme divákům představit další ligové mužstvo Žižkov. Máme zajištěnou kvalitní přípravu v sezoně, protože s mužstvem je třeba pracovat a jen kvalitní zápasy nám ukážou, jak na tom jsme,“ dodal spokojený trenér k postupu.
Za Vlašim nastoupil nový hráč Patrik Zajac: „Bylo na něm vidět, že s námi absolvoval jen jeden trénink a hned naskočil do zápasu. Nemá to jednoduché a myslím si, že se bude zlepšovat,“ řekl Hašek k nové posile a dodal: „V neděli s Teplicemi přivítáme dalšího slovenského hráče, útočníka Pavola Hušťavu.“

Branka: 32. Vebr. Poločas: 0:1. Graffin Vlašim: Skácel – Veselý (31. Švec), Šilhavý, Stibůrek, O. Průcha (88. Růžička) – Vebr, Křeček, Vosický, Zajac – Vořechovský, Truksa.