Semifinále

1. zápas

FC GRAFFIN Vlašim - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:1 (0:1), 4:5 po penaltách

První semifinále, které odstartovalo letošní turnaj Oresi cup 2011 se odehrávalo za hustého deště a silného větru a právě tyto přírodní podmínky způsobily, že s přibývajícím časem se hrálo spíše vodní pólo než fotbal a hrát kombinační hru bylo téměř nemožné, ale i přes to všechno nebyla o zajímavé okamžiky nouze. Nejvíce zlobil v úvodu zápasu vlašimský Kotyza, jehož průniky do vápna dělaly obráncům Spartaku velké potíže. Gólové tečky se však Vlašim nedočkala, a tak udeřilo na druhé straně, kdy Mokrohajského překonali hráči Sezimova Ústí střelou z rohu vápna.

Druhý poločas se hrál už častěji na polovině Sezimova Ústí, ale Vlašimským se ne a ne podařit srovnat krok. Až poté co přišel na hřiště čerstvý Kolašinac a vyrovnal. Následně se již skóre neměnilo a zápas dospěl do penaltového rozstřelu, kde byly úspěšnější hráči z jihu Čech.

Branka Vlašimi: Kolašinač. Penalty za Vlašim: proměnili - Petrů, Strnad, Kotyza, D. Nešpor; neproměnil - Macek.

Graffin Vlašim: Mokrohajský - Vebr, Petrů, Císař, D. Nešpor - Kotyza, Radosta, Macek, Avramovič (Kolašinač) - Matějka, Strnad.

2. zápas

Bohemians Praha - FC Vysočina Jihlava 2:1 (2:0)

Druhé semifinále bylo stejně jako první ovlivněno nepříznivým počasím, ale lépe hráli hráči Bohemians Praha, kteří po poločase zaslouženě vedli 2:0. Vysočina měla největší šanci v prvním poločase po závaru ve vápně, kdy břevno trefil Sedláček.

Ve druhém dějství měla Jihlava několik šancí, ale nedokázala se prosadit, až z pokutového kopu a následné dorážky se snížil Dolejš. To však bylo málo a do finále šli hráči Bohemians Praha.

Zápas o 3. místo

FC GRAFFIN Vlašim - FC Vysočina Jihlava 2:3 (1:1)

Úvod do zápasu patřil testovanému hráči Kolašinacovi, který se z první šance zápasu nemýlil a poslal Vlašim do vedení. I nadále byla Vlašim aktivnější, ale své šance nedokázali proměnit Kolašinac, Borkovec ani Janda. Zákonitě přišel trest, kdy se perfektně z voleje trefil Krutý a vyrovnal.

Druhý poločas začal smolnou tečí vlašimského obránce, který tečoval míč za záda bezmocného Drápely. Jihlava byla jako politá živou vodou a za chvíli se radovala z další branky, když se trefil Štancl. O drama se postaral v závěru ještě Jícha, který snížil na 2:3, ale více již Vlašimští nedokázali a podlehli Jihlavě, které na rozdíl od Vlašimi nasadila silnější sestavu, těsným rozdílem.

Branky Vlašimi: Kolašinač, Jícha.

Graffin Vlašim: Drápela - Petrů (Kučera), Zeman, Stejskal, Borkovec, Jícha, Kolašinač (D. Nešpor), Turek, Norek (Novák), Janda, Kegayl.

"V prvním utkání jsme byly lepším mužstvem, kdy jsme měli více šancí, ale bohužel je nedokázali proměnit a poté v penaltách, kde je to vždy loterie, jsme prohráli. Druhý zápas náš tým odehrál proti Jihlavě, která nasadila sedm hráčů, kteří stabilně hrají druhou ligu a náš celek nasadil méně zkušenou sestavu, a ta kvalita soupeře se potvrdila, ale i v tomto zápase se nám nedařilo proměňovat šance," mrzelo trenéra Romana Nádvorníka. "Na podmínky, které zde panovali si myslím, že hráči odvedli dobré výkony," dodal vlašimský lodivod.

Finále

Sezimovo Ústí – Bohemians Praha 3:2 (2:0)

JIŘÍ PAÝR