Týden před začátkem mistrovských soutěží přivítali fotbalisté FC Graffinu Vlašim velmi kvalitního soupeře. Pod Blaník totiž přijel ligový celek FK Teplice a zápas měl od začátku pevně ve své moci.

GRAFFIN VLAŠIM 0
FK TEPLICE 4
Již od úvodního hvizdu ligového rozhodčího Makovičky ukázaly Teplice svoji sílu. Ve 3. minutě naservíroval Verbíř přihrávku Gašparíkovi, který z hranice šestnáctky otevřel skóre – 0:1. V dalším průběhu drželi hosté míč a pokud mohli, bleskově zaútočili hlavně přes pravou stranu, kde vládl Verbíř. V 19. minutě unikl jmenovaný bývalý reprezentant, naservíroval míč Doležalovi a Skácel vyrazil míč na roh. Za tři minuty předvedli Tepličtí krásnou akci na jeden dotek, když míč putoval od Verbíře k Doležalovi a zakončení obstaral Smíšek – 0:2. Ve 24. minutě střílel Doležal, Skácel střelu jen ztlumil a Šilhavý vykopl míč skluzem z brankové čáry. Do konce poločasu se hra v poli vyrovnala, domácí začali více kombinovat a nepouštěli soupeře do šancí. Na druhé straně si gólman Slavík mohl vzít dovolenou, protože ho Vlašimští vůbec neohrozili. Ve 43. minutě se znovu změnilo skóre. Verbíř unikl po pravé straně až k brankové lajně, zpětnou přihrávkou našel ve vápně Smíška, který pohodlně uklidil míč do sítě – 0:3.
Ve druhém poločase se domácí začali více osmělovat. Ve 48. minutě vypálil Hušťava dělovku, která jen těsně minula Slavíkovu branku. Vzápětí zahrávali hosté trestný kop a Krmaš hlavičkoval do tyče. Poté se zatáhla mračna nad Vlašimí a spustil se déšť. Šance na obou stranách byly sporadické. Na teplické straně zkoušel pozornost Skácela dvakrát Kroupa a Rilke, za Vlašim se ukázal střelou z dálky Truksa. To se již z deště stal liják podpořený větrem a rozhodčí Makovička v 74. minutě na chvíli přerušil zápas. Po chvilce se oba aktéři (zmoklí jak slepice) dostavili na hřiště, aby dohráli zbytek zápasu. I když se jim moc nechtělo, i kvůli divákům, tak učinili. V 82. minutě měl největší šanci Vlašimi Vosický, ale jeho hlavičku po rohu Ondřeje Průchy vykopl z brankové čáry Hašek. Definitivní podobu výsledku dal o dvě minuty později hlavou Rilke, který gólově dokončil přetažený centr Koukala a hlavičku Haška – 0:4. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Makovičky oběma aktérům více než šest stovek diváků (škoda jen, že děti platily stejné vstupné jako dospělí) za předvedený výkon zatleskalo.
„Kvalita byla samozřejmě na kopačkách soupeře, který je o dvě třídy výš a má ambice jít do pohárů. Pro nás to bylo poučné utkání, hlavně směrem dozadu, kvůli posunům. První tři góly jsme dostali přes levou stranu, protože jsme se pozdě posouvali. Soupeř hrál v rychlosti a hráči alespoň poznali, že na obranném bloku musíme stále pracovat. Jsem spokojený, že všichni hráči z kádru měli v neděli plnou zápasovou zátěž. Kdo nehrál s Teplicemi, nastoupil dopoledne za béčko proti Bzové,“ zhodnotil utkání trenér Vlašimi Zdeněk Hašek a dodal: „Kádr jsme prozatím uzavřeli, posledními příchody jsou brankář Petr Malý z Kolína a slovenský útočník Pavol Hušťava.“

Branky: 19. a 43. Smíšek, 3. Gašparík, 84. Rilke.
Rozhodčí: Makovička. Diváků: 600. Poločas: 0:3.

Graffin Vlašim: Skácel – O. Průcha, Stibůrek, Šilhavý, Veselý – Zajac (46. Vosický), Křeček, Vořechovský (46. J. Petrů), Vebr – Truksa (62. Jíša), Hušťava. Trenér: Zdeněk Hašek.

FK Teplice: Slavík – Merzič (46. Rosa), Krmaš, Lukáš, Kaufman – Gašparík (65. Rilke), Sabou (62. Pimpara), Doležal (78. Hašek), Verbíř (65. Klein) – Smíšek (46. Kroupa), Koukal. Trenér: Petr Rada.


Generálku na mistrovská utkání v ČFL sehraje FC Graffinu Vlašim ve středu 1. srpna od 17 hodin na hřišti druholigového nováčka Sparty Krč.