Zimní příprava začala pod Blaníkem, jak si naplánovali. Mužstvo moc hráčů neopustilo, základ kromě Hronka, jenž odešel do Příbrami a Grajciara (do Polska), se moc nezměnil. V lednu podávalo v přípravných dobré výkony, hlavně v prvních poločasech, kdy hrála lepší sestava, a trénovalo se bez problémů. Ty přišly v únoru, kdy se kádr kvůli nemocem a zraněním hráčů, hlavně základní sestavy, kouči Petrželovi tým skoro rozpadl a mladíci v kádru ještě na druholigovou úroveň nemají.

„S první půlkou přípravy v lednu jsem byl spokojený. Nikdo nebyl zraněný a nemocný, herně to vypadalo dobře i výsledky byly. Druhá půlka přípravy v únoru stála za prd. Po trénování na umělé trávě začali mít hráči problémy se zraněními, hlavně s přitahovači achilovek i chřipkami, a tak zápasy poté neplnily svoji funkci, protože v nich nastupovali hráči, kteří normálně hrát v základní sestavě nebudou," povzdechl si zkušený stratég, jenž bude doufat, že se většina do prvního zápasu se Znojmem uzdraví: „Čekám, kdo bude k dispozici a v jakém stavu, protože i týden bez tréninku je na nich znát. Například s krajními záložníky Jandou a Kučerou asi nebudu moci počítat."

Pokud by měl trenér Petržela všechny hráče k dispozici, tak by se základní sestava z podzimu, kromě Hronka a Grajciara, asi nezměnila. „V brance bude krýt Fendrichovi záda Budínský, vzadu to nějak poskládáme, záloha se nám ale rozpadla. Krajní záložníci, fofrníci marodili, Tonda Barák také, a tak jediný Ríša Vebr byl zdravotně v pořádku, tak uvidíme, jak to poskládáme. Hodně nám bude chybět Hronek, který byl výraznou osobností našeho systému a dokázal soupeře přečíslit. Zatím ho Gebert z Jablonce adekvátně nenahradil. V útoku se bohužel dává pomalu dohromady zdravotně Honza Jícha. A tak tam máme Matějku a mladého Hejného, který přišel ze Žižkova. Je urostlý, silný a nebezpečný ve vápně, ale balón ho tolik neposlouchá a musí na sobě ještě zamakat," poznamenal ke kádru Petržela.

I když mají pod Blaníkem několik zraněných nemocných, již nebudou mužstvo doplňovat. „Soupiska je uzavřená a na hotového hráče nemáme finance. Teď musíme nějak mužstvo poskládat, aby bylo konkurence schopné. Máme navíc strašně těžké rozlosování, doma Znojmo a dopolední zápasy v Karviné a Třinci, kam snad odcestujeme den dopředu, a ne jako do Sokolova brzy ráno," přeje si Petržela, jenž věří, že i spolupráce s farmou v Louňovicích bude fungovat lépe než na podzim.

Kádr FC Graffin Vlašim

Brankáři: Vilém Fendrich, Viktor Budínský.

Obránci: Jiří Petrů, Dominik Simerský, Jaroslav Starý, Jakub Štochl, Pavel Radoš, Marek Čepelák, Martin Nový, Petr Breda, Michal Hell.

Záložníci: Miroslav Verner, Lukáš Vebr, Ondřej Brejcha, Ladislav Vopat, Adam Kučera, Ondřej Průcha, Antonín Barák, Ladislav Janda, Vojtěch Gebert, Adam Ondráček, Daniel Veselý.

Útočníci: Jan Jícha, Tomáš Matějka, Karel Hejný.