Graffin Vlašim – Králův Dvůr 6:0

Od úvodního hvizdu bylo na hřišti jen jedno mužstvo Vlašim. Domácí hráči rozehřátí a rozběhaní při odklízení sněhu z hrací plochy, při kterém jim velmi pomohli fanoušci, se od začátku krajského derby do soupeře zakousli, vytvořili si řadu šancí, ale dlouho se nemohli prosadit, když dvakrát M. Veselý, O. Průcha, jednou J. Veselý, Vebr a Vořechovský gólmana Votrubu nepřekonali. Naopak na druhé straně pěkně mrznul gólman Vlašimi Toma. Až těsně před přestávkou se stavidla hostující hráze protrhla, když ve 43. minutě O. Průcha doslova očima dotlačil míč do sítě po rohu Juhásze. O chvíli později přidal druhý gól M. Veselý z dorážky po střele O. Průchy a dodal tak klid do vlašimských řad pro druhý poločas.

Ten začal jak skončil, opět brankou, když Juhász po samostatné akci zvýšil na 3:0. Poté již domácí stříleli v intervalech, vždy když na světelné tabuli svítila osmička. V 68. minutě Vebr přehodil gólmana po rychlé kombinaci a centru Křečka. Pátý gól přidal v 78. minutě O. Průcha, když dopravil míč do sítě po střele střídajícího Kacafírka do tyče. Poslední slovo měl v 88. minutě Kacafírek, který hlavou uklidil míč za záda Votruby po centru Lizáka. Hostům z Králova Dvora byla asi zima, protože za celý zápas jen jednou ohrozili brankáře Tomu.

„Byla to paráda. Utkání jsme zvládli a od první minuty dominovali. Jen jsme měli problém v úvodní části, kdy jsme si vypracovali řadu šancí, které jsme neproměnili. Musím opět kluky pochválit, protože k zápasu přistoupili zodpovědně a jsem rád, že jsme si ten poslední zápas podzimu užili. Navíc chci jménem celého mužstva poděkovat fanouškům, jak nám celý půl rok fandili a dneska obzvlášť sklidili absolutorium, když nám pomohli odklidit hřiště od sněhu, aby se zápas mohl odehrát,“ smekl klobouk před svými fanoušky hrající kouč Vlašimi Jiří Veselý.

Branky: 43. a 78. O. Průcha, 45. M. Veselý, 48. Juhász, 68. Vebr, 78. Průcha, 88. Kacafírek. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: Lizák – Hybš, Bláha. Diváci: 380. Poločas: 2:0.
FC Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, Šilhavý, Lizák, Schuster – Vebr, Křeček, Juhasz (82. Janda), O. Průcha – M. Veselý (70. Kacafírek), Vořechovský (85. Borkovec).
FK Králův Dvůr: Votruba – Hybš (40. Spurný), Podzemský (46. Fikejz), Bureš, Dochtor (66. Srba) – Fulín, Sklenář, Tlustý, Petr, Bláha – Kyklhorn.