Vlašimskou patnáctku stihla od Sparty dvacka

Benešovsko – Uzavření sezony v žákovské fotbalové lize U14 a U15 se podařilo jen benešovské patnáctce, která nastřílela poslednímu Jindřichovu Hradci čtyři góly, naopak čtrnáctka doma zklamala. Vlašimští se proti největšímu favoritu soutěže Spartě Praha gólově neprosadili, navíc patnáctka inkasovala zahanbujících dvacet gólů.

15.6.2012

Martina Koblera, benešovského útočníka patnáctky, zablokoval obránce Jindřichova Hradce. Foto: Robin Novák

ŽÁCI U15

BENEŠOV – JINDŘICHŮV HRADEC    4:0
Benešov měl proti posledním hostům stálou územní převahu, ale vyložených šancí měl jak šafránu. Přesto se díky Kopeckému (sólo a penalta) dostali do přestávky do dvoubrankového vedení.
Po změně stran přidali domácí díky Melicharovi a Janků další dva góly a tak ukončili sezonu výhrou a na konečném jedenáctém místě.

Branky: 22. a 30. (z PK) Kopecký, 40. Melichar, 62. Janků. Rozhodčí: Vlasjuk. Poločas: 2:0. SK Benešov: Šach – Hýbek, Květ, Konopiský, Kulhavý (42. Černík) – Pešta, Balata, Kohoutek (43. Kobler), Melichar (41. Janků) – Kopecký, Maršoun (36. Král).

VLAŠIM –  SPARTA PRAHA          0:20
Vlašim stihl v posledním zápase velký debakl od lídra tabulky. Patnáctka zpod Blaníka, která neskórovala v posledních čtyřech zápasech, nakonec skončila na dvanáctém místě.

ŽÁCI U14

BENEŠOV –  JINDŘICHŮV HRADEC     2:5
Velice špatný výkon podala  čtrnáctka Benešova doma s třetím celkem od konce tabulky. Domácí tak udělali zbytečnou  kaňku na jinak povedenou sezonou, která jim vynesla šesté místo.
V zápase domácí porazil jediný hráč, rychlonohý útočník Votava, který vsítil čtyři góly a na pátý přihrál. Benešovští kluci utkání svým přístupem podcenili a byli za to ztrestáni, v koncovce se nedařilo  ani střelci 49 gólů Ratajovi, který se jubilejního gólu nedočkal.
Již v poločase byl stav 1:4 a jediným světlým okamžikem byl pěkný gól Janovského. Po průvanu v kabině a vystřídání se domácí ve druhém poločase usadili na polovině hostů, hráči sice chtěli, bojovali, ale do vyložených šancí se nedostávali a střely šly většinou nad, kromě jediné, Melichara, jenž skončila v síti. Hostující Votava dvakrát unikl benešovské obraně, jednou skóroval a podruhé netrefil prázdnou branku.

Branky: 20. Janovský, 41. Melichar – 6., 31., 34. a 56. Votava, 18. Dočkal. Rozhodčí: Vlasjuk. Poločas: 1:4. SK Benešov: Šimáček (36. Houzar) – Tomíček (36. Melichar), Dvořák, Pohorský (36. Slunečko), Čáp (36. Kulhavý) – Holada (36. Pešta), Rozsypal, Srb, Vondrák (50. Balog) – Rataj, Janovský.

VLAŠIM – SPARTA PRAHA   0:8
Souboj posledního s prvním skončil výhrou lídra tabulky 7:0. Do 23. minuty byl stav 0:1. Poté se hosté rozjeli a vsítili do poločasu dalších pět gólů. Domácím nechyběla bojovnost a při větší odvaze mohli soupeře ohrozit v zakončení. Ve druhém poločase inkasovali Vlašimští ještě dvě branky.

Poločas: 0:6. Graffin Vlašim: Boháč  (36. Kabát) -  Mišoň, Toupal,  Brýl, Vesecký  (54. Sedláček) -  Vavro (36. Vlk),  Struska, Jeništa, Linhart -  Kříž (36. Filip), Zamrzla.

15.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Miroslav Liba, předseda středočeského krajského fotbalového svazu.

Liba o svém zvolení do vedení asociace: Je to i úspěch středočeského fotbalu

Na obloze bude možné pozorovat meteorologický roj Geminidy.

Meteorický roj Geminid je nyní k vidění na obloze. I na Benešovsku

Rozšířenou skládku na komunální odpad u Votic slavnostně otevřeli

Votice - Komunální odpad z Voticka, Sedlčanska, Sedlecka, Mladovožicka i Bechyňska bude ještě minimálně osm let kam vozit. A to díky rozšíření dosavadní skládky u Votic, kde během tří měsíců vznikly dva nové boxy k uskladnění odpadu.

Němčinu studenti procvičovali v Albstadtu

Vlašim - Už dvacet let mají tradici výměnné pobyty studentů z Vlašimi. Devět studentů obchodní akademie a osm z gymnázia strávilo týden v rodinách žáků partnerské školy Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu, městě ve spolkové zemi Bádensku – Württembersku.

Pozor, hrozí kolony! Středa 13. prosince je ve znamení dopravních nehod

Olbramovice /FOTOGALERIE/ - Čtyři osobní vozidla se srazila ve středu 13. prosince před devátou hodinou ranní v Olbramovicích.

Češi skončili v bitvě národů ve freestyle motokrosu na třetím místě

Oberhausen - Nejlepší národní týmy bojovali v německém Oberhausenu. Prestižní akce se zúčastnili také tři čeští freestyle motokrosaři – Libor Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. Naopak dorazit nemohli zranění Filip Podmol a Petr Pilát. Týmy soutěžily proti sobě v disciplínách MAXXIS Best Whip, Synchro, Rockwell Best Trick a Freestyle. Češi nakonec skončili na třetím místě. Z vítězství se radovali Australané, druzí byli Němci.