Třetí jarní kolo krajského fotbalového přeboru dorostu již odehrálo celé trio okresních týmů. Graffin Vlašim naděloval Poděbradům, Marila Votice byla úspěšná jen s mladšími dorostenci a poslední Metaz Týnec inkasoval debakly.

Starší dorost

Graffin Vlašim – Poděbrady 7:1

Od první minuty bylo jasné, že utkání bude pouze záležitostí výše skóre ve prospěch domácích. Hosté byli od začátku odevzdaní a tak si vlašimští dorostenci s chutí zastříleli.
„ V utkání jsme splnili hlavní cíl, a tím byly tři body. Předvedená hra už mě bohužel uspokojit nemohla. Na omluvu kluků bych ale dodal, že jsme byli letos poprvé na přírodní trávě, která byla navíc dosti měkká. Pod dojmem slabšího soupeře kluci řešili situace hodně individuálně, a tím vázla kombinace. Za předvedený výkon bych chtěl pochválit Jandu. Nejenom že vstřelil čtyři branky, ale i za bojovnost. Dále podali velmi dobrý výkon Peroutka a Bouček,“ dodal k výkonu svých svěřenců trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky Vlašimi: Janda 4, Vaník 2, Bouček. Poločas: 3:0

Vlašim: Šťastný – Vaník, Nedvěd, Peroutka, Sladkovský – Pohorský st., Matoušek, Říha, Pavlečko – Bouček, Janda. Střídali: Valter, Lalouček

Sedlčany – Marila Votice 4:0

Hosté, zdevastovaní chřipkovým onemocněním a nočním návratem z lyžařském kurzu v Itálii, až překvapivě dlouho odolávali. Postrčit domácí k první brance tak musel rozhodčí přísnou penaltou. Druhý poločas se únava na hostujících hráčích projevovala víc, chybovali, čehož Sedlčanští dokonale využili a vstřelili ještě tři góly.
Branky: nenahlášeny. Rozhodčí: Plesl. ŽK: 2/2. ČK: 1/1. Poločas: 1:0. Votice: Bánský – Veselý (38. Račanský), Homolka, Sládek, Neuberg – Daniel, Smažík (80. Babický), Žák (75. Brzoň), Dvořák – Šimák, Blanda.

Slaný – Metaz Týnec 10:1

Slánský válec poslal Týnecké do kolen hned v první čtvrthodině třemi góly. Hosté stačili kontrovat jednou z mála podařených akcí Starcem po přihrávce R. Sedláka. Do přestávky ale domácí přidali z penalty a po sólu další dvě branky. Po přestávce pokračoval tragický výkon Týnce, který Slánští potrestali dalšími pěti góly.

Branka Týnce: Starec. Rozhodčí: Kudrna. Poločas: 5:1

Týnec: Korbel – Moravec, Štamberský, Pospíšil, Durec – Paňák, Kloud, R. Sedlák, Kalfas – Starec, D. Sedlák

Mladší dorost

Graffin Vlašim – Poděbrady 11:2

Domácí do utkání vstoupili výborně, hned od začátku se hrálo většinou na polovině hostů. Na branku Poděbrad se valil jeden útok za druhým a začaly padat góly. První vstřelil Zavadil, druhý Jaroš a třetí Filip dorážkou odraženého míče od břevna po lobu Skalického. Hosté z ojedinělého brejku z penalty snížili, ale Vlašimští dalekonosnou střelou Svitáka a Skalickým uzavřeli účet prvního poločasu. Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu a skóre domácích narůstalo. Trefili se postupně Skalický, Filip, Zavadil, Vondrák, Skalický a opět Zavadil, který uzavřel skóre zápasu. Za stavu 8:1 se dočkali hosté druhého gólu po chybě brankáře Tůmy při výkopu.

Branky Vlašimi: Zavadil 3, Skalický 3, Filip 2, Jaroš, Sviták, Vondrák. Poločas: 5:1

Vlašim: Tůma – Přitasil, Houdek, Zeman, Vondrák – Zavadil, Jaroš, Sviták, Krása – Filip, Skalický. Střídali: Špička, Kováč

Sedlčany – Marila Votice 2:6

Mladší dorostenci Votic na svého soupeře doslova vlítli, na domácí branku se valil útok za útokem. Spoluhráči hledali přesnými přihrávkami s chutí hrajícího Voráčka, a ten se jim odvděčil třemi brankami. Skóre utkání ale otevřel Dvořák z trestného kopu, pak se do poločasu dvakrát prosadil Voráček. Stav se ještě mohl dvakrát měnit a to po břevnech Dvořáka s Voráčkem. Na začátku druhé půle domácí nejprve snížili, ale dělovka Brzoně a Homolka z penalty za faul na Říhu navýšili skóre na čtyřbrankový náskok. Sedlčanští ještě snížili a nastřelili břevno, ale poslední slovo měl opět Voráček, který přehodil brankáře a upravil na konečných 2:6. A to ještě neproměnil Veselý penaltu po faulu na Homolku a Sládkova rána z dálky skončila na tyči.

Branky Votic: Voráček 3, Dvořák, Homolka (z PK), Brzoň. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2/1. Poločas: 0:3

Votice: Jan Dvořák – Bursík (41. Homolka), Veselý, Babický, Račanský – Trefil, Říha, Brzoň, Jiří Dvořák – Voráček

Slaný – Metaz Týnec 7:0

Mladší dorostenci Týnce inkasovali od Slaného podobný debakl jako starší. Do přestávky se ještě snažili a za stavu 2:0 nedal Kalfas dvě příležitosti. Po přestávce již na hřišti vládli domácí, což dokumentovali dalšími pěti góly v síti Týnce.

Branky: nenahlášeny. Rozhodčí: Kudrna. Poločas: 2:0

Týnec: Vašák – Hildebrand, Štamberský, F. Novotný, Durec – Breburda, M. Novotný, Jírovec, Kroulík – Cvrček, Voldřich. Střídali: Kalfas, Lacina