První ostrý zápas před novou fotbalovou sezonou odehráli hráči divizní Marily Votice, když týden před mistrovskými zápasy nastoupili v I. kole poháru ČMFS proti nováčkovi II. ligy „střížkovskému“ Bohemians Praha.

MARILA VOTICE 2
BOHEMIANS PR. 4


Votičtí funkcionáři stačili do poháru zaregistrovat většinu svých posil, takže se na hřišti objevili dva bývalí hráči Sparty Praha Zdeněk Svoboda a Michal Horňák, Albánec Mullai Gazmend, útočné duo David Kounovský a Jakub Bartolšic a brankář Jan Klíma.
V úvodních dvaceti minutách se mužstva hledala. Favorizovaní hosté měli sice více míč na kopačkách, ale domácí obrana je do šance nepustila. Jenže ve 20. minutě Bohemka podnikla rychlý protiútok a první vážnější šanci přetavila v gól, když si Šisler naběhl na kolmici a po kličce Klímovi zasunul balón do prázdné branky – 0:1. Poté překvapivě převzali iniciativu domácí, dobře kombinovali, ale finální přihrávka chyběla a střely Bartolšice a Rezka mířily vedle. Důležitý moment zápasu přišel v nastavení prvního poločasu. Slabý chyboval na polovině soupeře, hosté okamžitě podnikli rychlý výpad a dva hráči se řítili na osamoceného Horňáka. Ten zasáhl přihrávku Zoubka na Ibeho rukou a prvoligový rozhodčí Jílek nařídil správně penaltu, kterou Zoubek proměnil, ač mu Klíma vystihl směr – 0:2.
Po přestávce pokračovali Votičtí v aktivní hře. V 51. minutě Bartolšic vyprášil brankáři Wintrovi rukavice dělovkou z hranice šestnáctky. V 64. minutě již vypukla domácí radost. Na rohový kop Zdeňka Svobody si naskočil neatakovaný Bartolšic a hlavou zamířil k tyči – 1:2. Radost domácím nevydržela dlouho. Ihned po rozehrání pronikl Galbavý do šestnáctky Votic, byl faulován Lantorou a rozhodčí Jílek ukázal podruhé na penaltový puntík. Zoubek zamířil opět k levé tyči, Klíma mu zase směr vystihl, míč přesto skončil v síti – 1:3. Domácí gól opařil a střížkovská Bohemka až do konce kontrolovala hru. V 79. minutě zkoušel Šisler přehodit po sóle Klímu, ale ten pokus o lob zneškodnil. Za dvě minuty zahrával Gazmend hlavou „malou domů“, kterou vystihl Majer a po kličce Klímovi upravil na 1:4. Hosté ještě mohli zvýšit vedení, ale střely Fenyka a Galbavého skončily vedle. V závěru se ke slovu dostali i domácí. V 85. minutě si na Horňákův pas naběhl Budil a vyslal dělovku, se kterou měl Winter plné ruce práce. Ve třetí minutě nastavení zahrával Zdeněk Svoboda trestný kop, Janů hlavičkoval a Horňák skluzem zmírnil votickou bolest z vyřazení z poháru – 2:4.
„Odehráli jsme slušný zápas, ale soupeř potrestal čtyřmi góly naše hrubé chyby, jak ze dvou penalt, tak z našich malých domů. Očekával jsem lepší výsledek, ale Bohemka postoupila zaslouženě,“ zhodnotil zápas trenér Votic Ivan Čabala.

Branky: 64. Bartolšic, 90. + 3. Horňák – 45. a 66. Zoubek (obě z pen.), 20. Šisler, 81. Majer.
Rozhodčí: Jílek. ŽK: Klíma – Lukeš, Šisler, Zoubek. Diváků: 300. Poločas: 0:2.
Marila Votice: Klíma – Janů, Horňák, Gazmend, Málek (46. Lantora) – Slabý, Rezek, Zd. Svoboda, Bareš (76. M. Budil) – Bartolšic, Kounovský (70. Daniel).